• 6 Aralık 2021 Pazartesi 15:33
  • |
  • Son Güncelleme:

Beşiktaş Batshuayi yerine Premier Lig'den yıldız getiriyor! Origi hamlesi...

Sezon başında Chelsea'den kiralanan Batshuayi'den verim alamayan Beşiktaş, forvet takviyesi için gözünü yine Premier Lig'e çevirdi. Beşiktaş, Liverpool'un golcü yıldızı Origi için devrede.

Be%C5%9Fikta%C5%9F+Batshuayi+yerine+Premier+Lig%E2%80%99den+y%C4%B1ld%C4%B1z+getiriyor%21;+Origi+hamlesi...

Sezon başında Chelsea'den kiralanan Batshuayi'den verim alamayan Beşiktaş, forvet takviyesi için gözünü yine Premier Lig'e çevirdi. Beşiktaş'ın listesine eklediği ilk isimse Liverpool'un 26 yaşındaki forveti Divock Origi... Ancak Beşiktaş'ın Origi transfer hamlesi biraz çetrefilli olacak.

BATSHUAYI YERİNE ORIGI

Belçikalı Batshuayi'yi sezon sonuna kadar kiralayan Kara Kartallar, parasını ödeyeceği Batshuayi'yi Liverpool'a önerecek. Karşılığında ise Origi'yi isteyecek. Liverpool kabul ederse sezon sonunda Batshuayi Chelsea'ye dönecek.

Origi ile hala sözleşme yenilemeyen Liverpool'un bu teklife sıcak bakabileceği belirtiliyor. Liverpool yönetimi, şu an için kadroda düşünmediği Origi'nin yerine ücretini Beşiktaş'ın ödediği Batshuayi'yi tercih edebilir. Bu sezon ligde sadece 3 maçta forma giyebilen Origi'nin cevabı da belirleyici olacak. 1.85 boyundaki forvet, ya Beşiktaş'a gelip sezon sonu Liverpool ile sözleşme yenileyecek ya da İngiliz ekibinin vazgeçmesiyle Beşiktaş'la devam etme seçeneği olacak.

15 MAÇTA 4 GOL 1 ASİST

Batshuayi'nin Beşiktaş'ta 15 maçta 4 gol, 1 asist üretmesi üstünün çizilmesine neden oldu.

SAKATLIK SIKINTISI

Son dönemde sakatlıklardan başını kaldıramayan Beşiktaş için Origi doğru bir tercih olabilir. Çünkü Belçikalı kolay sakatlanmıyor. Son olarak 2019-20 sezonunda ayak bileğinden sakatlanan golcü kısa sürede sahalara döndü. Son 6 yılda 139 günü sakatlıkla geçirdi.

LİSTE KABARACAK

Devre arası öncesi Origi hamlesine başlaması beklenen Beşiktaş yönetimi, aday listesi için farklı isimleri de araştırıyor. Devre arasında golcü transferinin zor olması nedeniyle genelde takımında fazla şans bulamayan ve sözleşme bitiş süresi yakın isimlere yöneliyor.

ORIGI'NİN KARİYERİ

Daha önce Lille, Wolfsburg gibi takımların da formasını giyen Divock Origi, kulüp kariyerinde 293 resmi karşılaşmaya çıkıp 63 gol, 25 asist üretti. Oyuncunun Belçika milli takımında ise 31 maçta 3 golü var.

(Sabah)