• 3 Kasım 2021 Çarşamba 22:09
  • |
  • Son Güncelleme:

Berke Özer'den Altay Bayındır açıklaması

Berke Özer'den Altay Bayındır açıklaması
AA

UEFA Avrupa Ligi D Grubu 4. haftasında yarın Belçika ekibi Royal Antwerp'e konuk olacak Fenerbahçe'nin genç kalecisi Berke Özer de takım olarak çok motive olduklarını, galibiyete ihtiyaç duyduklarını söyledi.

Maçın oynanacağı Bosuil Stadyumu'nda teknik direktör Vitor Pereira ile basın mensuplarının sorularını yanıtlayan genç futbolcu, "İnşallah gerektiği gibi oynayıp gereken sonucu alıp buradan en iyi şekilde ayrılacağız." dedi.

Berke, daha önce iki yıl oynadığı Belçika'daki takımların özelliğini, disiplinli ve sistemli olmaları şeklinde değerlendirdi.

Berke, "Takım olarak yaptığımız analizlerde de, özellikle ilk maçta takımla yaptığım konuşmalarda çok kolay olmayacağını söyledim. Karşımızda dirençli, belki kalite ve yetenek olarak bizimle aynı kefeye koyamazsınız ama oyun disiplini olarak çok güçlü bir rakibe karşı oynayacağımızı söyledim. Nitekim de öyle oldu." dedi.

Kaleci Altay'ın sakatlığı hakkındaki soruyu yanıtlayan Berke, Altay'ın sakatlığına çok üzüldüğünü belirterek, "Bu benim için bir fırsat oldu. Bu şekilde olduğu için üzgünüm. Onun emanetine sahip çıkmamız çok önemli. Bu takımın kalesinde olmak çok büyük sorumluluk, aynı zamanda çok büyük gurur." ifadesini kullandı.

Berke, üzerinde baskı hissedip hissetmediğinin sorulması üzerine, "Burada olmamızın en büyük sebebi bu baskı kaldırabilme özelliklerimiz. Bu büyük kulüplerde olan bir gerçek. Tabii bu baskı altında en iyi performansı göstermemiz gerekiyor. Baskı hissetmiyorum. Tam tersine taraftarlarımızdan, hocamızdan, yönetimimizden destek görüyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Basın toplantısının ardından Fenerbahçe takımı maçın oynanacağı Bosuil Stadyumu'nda antrenman yaptı.

UEFA Avrupa Ligi D Grubu 4. haftasında yarın Belçika ekibi Royal Antwerp ile Fenerbahçe arasındaki karşılaşma, ev sahibi takımın cezası nedeniyle seyircisiz oynanacak.

O sözleri taraftarların tepkisini çekmişti... Vitor Pereira'dan geri vites