• 4 Haziran 2021 Cuma 08:00
  • |
  • Son Güncelleme:

Belhanda'nın başını yiyen çimler söküldü

Galatasaray'da geçen sezon Belhanda ve Stat İşletme Direktörü H.Murat Ersoy'un kovulmasına neden olan çimler tamamen söküldü. Hummalı bir çalışmanın yapıldığı stadı ilk kez AKŞAM görüntüledi.

AKŞAM Özel Haber
Şafak Gözmen
Belhanda%E2%80%99n%C4%B1n+ba%C5%9F%C4%B1n%C4%B1+yiyen+%C3%A7imler+s%C3%B6k%C3%BCld%C3%BC

ŞAMPİYONLUK yolunda Galatasaray'a geçen sezon büyük darbe vuran ve herkesin eleştirdiği stat zemini baştan sona değiştiriliyor. G.Saray'ın belki de şampiyonluğuna mal olan geçen yılki bozuk çimleri Sivasspor maçı sonrası Belhanda sert bir dille eleştirmiş, "Sosyal medyada kendinizi seyretmeyi bırakıp, statla ilgilenmelisiniz. Antrenman sahamız bile buradan iyi" şeklinde açıklamalarda bulunmuştu. Belhanda'nın bu açıklamalarını yeminli tercümana tercüme ettiren yönetim, ardından Faslı oyuncunun sözleşmesini feshetmişti.

SEZONA YETİŞİYOR

Galatasaray yönetimi daha sonra da Stat İşletme Direktörü H.Murat Ersoy'la yolları ayırmıştı. İşte sezon içinde büyük krizlere neden olan zemine sezon biter bitmez kazmayı vuran Galatasaray yönetimi, çimleri ve alt yapıdaki eksikleri baştan sona düzeltmeye başladı. İlk kez Akşam'ın görüntülediği Türk Telekom Stadı'nın zemininin adeta bir tarlayı andırdığı gözlendi. Yönetim bu çalışmaların yeni sezona yetiştirilmesi için büyük bir titizlik gösteriyor.