• 8 Mart 2022 Salı 17:14
  • |
  • Son Güncelleme:

Bayern Münih CEO'su Oliver Kahn'dan Ukrayna açıklaması

Bayern Münih'in CEO'su Oliver Kahn Rusya-Ukrayna savaşına dair açıklamalarda bulundu. Kahn, Ukrayna'daki savaş görüntülerine tanık olarak futbola odaklanmanın çok zor olduğunu belirtti.

Bayern+M%C3%BCnih+CEO%E2%80%99su+Oliver+Kahn%E2%80%99dan+Ukrayna+a%C3%A7%C4%B1klamas%C4%B1

Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik işgal girişimine futbol dünyasından tepkiler sürüyor. Son olarak Bayern Münih'in CEO'su ve eski futbolcu Oliver Kahn, Ukrayna'da yaşanan üzücü gelişmelere ilişkin Twitter hesabından açıklamalarda bulundu.

Savaşın bir an önce durması gerektiği çağrısını paylaşan Kahn, "Her gün karşımıza çıkan tüm korkunç savaş görüntüleri ile futbola odaklanmak çok zor. Avrupa'da tekrar böyle bir şeye tanık olacağımızı hiçbirimiz hayal edemezdik. Bu savaş durmalı!" ifadelerini kullandı.

OLIVER KAHN'DAN UKRAYNA'YA DESTEK MESAJI

Ukrayna için yardım çalışmalarında bulunduklarını aktaran Alman efsane, "Düşüncelerimizin Ukrayna halkıyla birlikte olduğunu göstermek adına bugünkü maç için birkaç fikir bulduk. Bunu yanı sıra SOS Çocuk Köyleri için bir yardım kampanyası başlattık ve 100 bin Euro da bağışta bulunduk." dedi.

Tüm zorluğuna rağmen işlerine devam etmeleri gerektiğini belirten Oliver Kahn, "Her gün tanık olduğumuz görüntülerle futbola nasıl odaklanılması gerektiği konusunda çok uğraşıyorum. Zor ama diğer birçok insan gibi biz de işimize devam etmek durumundayız ve bunu olabildiğince profesyonel şekilde yapıyoruz." ifadelerini kullandı.