• 1 Aralık 2020 Salı 15:10
  • |
  • Son Güncelleme:

Bakan Kasapoğlu, Ritmik Cimnastik Milli Takımı'nı kabul etti

Bakan Kasapoğlu, Ritmik Cimnastik Milli Takımı'nı kabul etti

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 3 çember 2 labut aletinde Avrupa şampiyonu olan Ritmik Cimnastik Grup Milli Takımı'nı kabul etti.

Bakan Kasapoğlu, ay-yıldızlı cimnastikçileri kutlayarak, "Muhteşem bir hikayeyi, muhteşem bir başarıyı yazdılar ve tarihte bir ilki yaşattılar. Bu sporcular şu an Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndalar. Kendi bakanlıklarındalar. Ben her birinizi ayrı ayrı kutluyorum. Sizler bizim iftihar vesilemizsiniz" dedi.

Bakanlık Merkez Bina'da gerçekleşen kabulde Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Ritmik Cimnastik Grup Milli Takımı ile bir araya geldi. Bakan Kasapoğlu, kabulde yaptığı konuşmada şunları kaydetti:

"Bilindiği gibi Avrupa Ritmik Cimnastik Şampiyonası'nda milli takımımız 3 çember 2 labut aletinde Avrupa şampiyonu oldu cumartesi gecesi. Duygu Doğan, Azra Akıncı, Peri Berker, Nil Karabina, Eda Asar takımımızı oluşturan sporcularımız ve finallerde altın madalya kazandılar. Muhteşem bir hikayeyi, muhteşem bir başarıyı yazdılar ve tarihte bir ilki yaşanttılar. Bu sporcular şu an Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndalar. Kendi bakanlıklarındalar. Ben her birinizi ayrı ayrı kutluyorum. Sizler bizim iftihar vesilemizsiniz. Tabii ki sizlerin başarısında katkısı olan başta hocalarınız ve her tür özveriden kaçınmayan kıymetli aileleriniz, teknik ekip ve federasyon yönetimini bir aile olarak görüyorum ben. Bu ailede herkesi ayrı ayrı tebrik ediyorum. Sizler bize bir ilki yaşattınız bu alanda ve Türkiye'nin her zaman ifade ediyoruz ya her alanda iddiası olan bir ülke diye, sporcularımızın da her branşta iddiası olduğunu ve bu iddialarında da ne kadar haklı ve başarılı olduğunu ispat ettiniz. Türk gencinin, sporcusunun ve Türk kadınının gücünü gösterdiniz. Bizleri, değerli ailelerinizi ve aziz milleti büyük bir sevince boğdunuz. Her birinize teşekkür ediyorum. Biliyorsunuz pandemi sürecinde şampiyonalar ertelenmişti ve her birimizin evde kalmasını gerektiren bir süreci yaşamıştık. Bize bu süreç hep bir soru olarak geldi; sporcularda bir motivasyon kaybı, bir kondisyon kaybı yaşayacak mı diye. Biz de bilakis bu süreçten çocuklarımız, sporcularımız bir motivasyonla çıkacaklar... Şükürler olsun ki bunu müsabakalar başlayınca gösterir oldular. Pandemi sürecinde bizler iş birliğimizi en yüksek seviyeye çıkardık. Ne gerekiyorsa destek, imkanların nasıl seferber edilmesi gerekiyorsa o, iletişim noktasında 7/24 iletişim ne gerekiyorsa sizlerin yanında olduk, siz de bunu çok güzel bir şekilde değerlendirdiniz. Disiplininizden, inancınızdan azminizden asla taviz vermediniz. Tabii ki aynı zamanda birbirinizle olan iletişiminizle bizlerle koordinasyonunuz da devam etti. Sizler bu aziz milletin hem bugünüsünüz hem yarını. Bizler de bakanlığımız olarak tüm imkanlarımızla sizlerin yanında olmaya devam edeceğiz."

"BİZ SPORCU BİRKAÇ BRANŞTAN İBARET SAYMIYORUZ"

Başarılı sonuçlar alan Türk sporcuları örnek gösteren Bakan Kasapoğlu, "Yüzmede Emre, dalışta Fatma, modern pentatlonda İlke, bugün de sizlerle görüşüyoruz. Bunlar inşallah devamı gelecek başarılar. Sizler ay-yıldızlı şanlı bayrağımızı göndere çektirdiniz. Bunlar çok önemli başarılar, bu başarıların tesadüf olmadığını en güzel şekilde ortaya koydunuz. İnşallah 2021 Haziran ayında Bulgaristan'da düzenlenecek bir şampiyona var. Kota mücadelesinden inanıyorum ki yine alnınızın akıyla çıkacaksınız. Bu başarıların bir tesadüf olmadığını göstermiş olacaksınız. Ülkemizin sporcu altyapısı olsun, doğru antrenör metotları olsun, uluslararası standartlardaki tesisleri olsun bu güzel tablonun sebepleri. Sayın Cumhurbaşkanımızın, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığından itibaren spordaki tesisleşme devrimi ve son 18 yılda tüm Türkiye'ye yayılması, lafla değil icraatla sporcuya verilen değer hamdolsun bu başarıları getirdi. Geçtiğimiz yıl İbrahim Çolak, Ahmet Önder, Nazlı Savranaşı, Ferhat Arıcan'ın hem madalya hem kota müsabakalarındaki başarıları asla bu başarıların tesadüfi olmadığını bizlere gösteriyor. Gönülden inanıyoruz ki Tokyo, Türkiye'nin olimpiyat tarihinde cimnastik branşında en fazla katılımlı olimpiyat olarak tarihe geçecek. Bunlar büyük bir emeğin sonucu. Bunun başrol kahramanı siz sporcu kardeşlerimizsiniz. Türk sporcular artık dünyanın gündeminde. Biz sporcu birkaç branştan ibaret saymıyoruz. Bugüne kadar başarımız olmayan branşlarda da sesimizin sözümüzün çok çok yüksek çıktığına şahit oluyoruz" ifadelerini kullandı.

"MİLYONLARCA GENCİMİZ, ÇOCUĞUMUZ İLHAM ALACAK"

Bakan Kasapoğlu, tesisleşme noktasında güzel sonuçlar alındığını belirterek, "Beni heyecanlandıran konulardan bir tanesi de milyonlarca gencimiz, çocuğumuz sizlerin bu başarısından ilham alacaklar. Onlar da sizleri görerek ilham alacaklar, yarınlarımız sizlerin rol modelliğinde daha aydınlık olacak. Önümüzdeki günlerde Mersin'de Avrupa Artistik Cimnatik Şampiyonası'nı gerçekleştireceğiz. Ülkemizin sahip olduğu tesisler ve gerekse en yüksek hizmet kalitesi ile yapmış olduğu çalışmalar spor turizmi açısında ülkemizin marka haline geldiğini gösteriyor. Bu organizasyonu en güzel şekilde gerçekleştireceğimizi inanıyorum. Ailelerimizin siz değerli sporculara olan güveni ve desteği bizim için anlamlı ve bu çaba destek ve gayret için ailelerimizi şükranla anmak istiyorum" diye konuştu.

"EĞİTİMLE SPOR BİR ARADA OLSUN DİYE VARSA ENGEL ONLARI KALDIRACAĞIZ"

Sporcu bursu konusunda da açıklamada bulunan Bakan Kasapoğlu, "Geçtiğimiz günlerde bir çalışma yapmıştık, federasyon başkanımız vardı. O çalışmalardan biri olan milli sporcu bursu. 52 vakıf üniversitesi ile çalışma yaptık. Yüzde 100 faydalanma, sporcumuz spora ayırdığı vakti çalışmaya ayıramadığı için belki istediği bölüme gitsin diye, tıp olur, hukuk olur, mühendislik olur. Biz eğitimle spor bir arada olsun diye varsa engel onları kaldıracağız" dedi.

ANKARA'YA TESİS MÜJDESİ

Bakan Kasapoğlu, Ankara'ya tesis yapacaklarını bildirerek, "Az önce size tesisleşmesen bahsettik. İstanbul'da çok modern bir tesisi bitirdik, inşallah açacağız. Bu kabul vesilesi ile şunu da ifade etmek istiyorum; önümüzdeki günlerde Ankaramıza tam teşekküllü bir cimnastik tesisi kazandırma noktasında adımlarımızı attık. Onun da şimdiden hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Başta siz değerli sporcularımızı, hocalarımızı, federasyonumuzu başkanımızı ekinimizi canıgönülden kutluyorum" şeklinde konuştu.

Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen, federasyon yöneticileri ve milli takım sporcuları kendilerine destekleri için Bakan Kasapoğlu'na teşekkür etti. Bakan Kasapoğlu ve ay-yıldızlı cimnastikçiler toplantı sonrası fotoğraf çektirdi.

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Ne Pelkas ne Altay Bayındır ne Szalai… Herkesten önce o gidiyor: Sürpriz transfer
Ne Pelkas ne Altay Bayındır ne Szalai… Herkesten önce o gidiyor: Sürpriz transfer

Ne Pelkas ne Altay Bayındır ne Szalai… Herkesten önce o gidiyor: Sürpriz transfer

Dimitris Pelkas, Altay Bayındır, Attila Szalai gibi futbolcularına teklif bekleyen Fenerbahçe'ye ummadığı yerden haber geldi. İngiliz basını, Wolverhampton'ın Enner Valencia'ya talip olduğunu yazdı. Fenerbahçe'de daha önce Dimitris Pelkas'ın adı Lyon ve Dinamo Moskova ile anılırken Attila Szalai'nin Chelsea'ye satıldığı iddia ediliyordu.

'Keşke gitmeseydi' demişti: Sergen Yalçın transferde turnayı gözünden vurdu
'Keşke gitmeseydi' demişti: Sergen Yalçın transferde turnayı gözünden vurdu

'Keşke gitmeseydi' demişti: Sergen Yalçın transferde turnayı gözünden vurdu

Sergen Yalçın'ın ‘keşke gitmeseydi dediğim tek oyuncu' ifadelerini kullandığı Mohamed Elneny tekrar Beşiktaş'ın gündeminde. Devre arası transfer dönemi için kolları sıvayan Beşiktaş'ta Sergen Yalçın'ın talebiyle savunma, orta saha ve forvet transferi yapılacak. Siyah-Beyazlıların gündemindeki isimler Mohamed Elneny, Cenk Tosun ve Kaan Ayhan.

Sergen Yalçın'ın yerine gelecek isim belli oldu! Başkan 'itiraf ediyorum' demişti
Sergen Yalçın'ın yerine gelecek isim belli oldu! Başkan 'itiraf ediyorum' demişti

Sergen Yalçın'ın yerine gelecek isim belli oldu! Başkan 'itiraf ediyorum' demişti

Beşiktaş'ta gerçekleşen dev zirve sonrası Sergen Yalçın'la devam kararı çıkarken başkan Ahmet Nur Çebi'nin de katıldığı dev zirvede yaşananlar ortaya çıktı.

Şimdi de Pelkas! Meğer bu yüzden oynatılmıyormuş
Şimdi de Pelkas! Meğer bu yüzden oynatılmıyormuş

Şimdi de Pelkas! Meğer bu yüzden oynatılmıyormuş

Vitor Pereira'nın gözünden iyice düşen Dimitris Pelkas'ın neden oynatılmadığıyla ilgili Tümer Metin flaş ifadeler kullandı. Göztepe-Fenerbahçe maçı sonrası konuşan Tümer Metin, Vitor Pereira'nın “Dimitris Pelkas'ı oynatırsam geride pozisyon veririm” şeklinde düşündüğünü belirtti. 1-1 biten maçta Pelkas'ın süre almaması dikkat çekmişti.

'El birliğiyle Trabzonspor'u şampiyon yapacaklar'
'El birliğiyle Trabzonspor'u şampiyon yapacaklar'

'El birliğiyle Trabzonspor'u şampiyon yapacaklar'

Yazarımız Engin Verel, Fenerbahçe'nin Göztepe deplasmanında 2 puan bırakmasını Vitor Pereira'ya bağladı ve ağır şekilde eleştirdi. Verel ayrıca Trabzonspor'un bu gidişle şampiyonluğu kazanacağını iddia etti.

Mete Kalkavan, Trabzonsporlu mühendise dava açtı
Mete Kalkavan, Trabzonsporlu mühendise dava açtı

Mete Kalkavan, Trabzonsporlu mühendise dava açtı

Hakem Mete Kalkavan'ın "şerefsiz" dediği iddiasıyla şikayetçi olduğu makine mühendisi Ahmet Hamdi E. hakkında "hakaret" suçundan 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Tam 6 gol! Belözoğlu ilk yenilgisini aldı
Tam 6 gol! Belözoğlu ilk yenilgisini aldı

Tam 6 gol! Belözoğlu ilk yenilgisini aldı

Bodrumspor, Emre Belözoğlu'nun Başakşehir'ini penaltılarla 4-2 mağlup ederek Ziraat Türkiye Kupası'nda adını bir üst tura yazdırdı. Emre Belözoğlu böylece teknik direktörlük kariyerinin ilk yenilgisini Bodrumspor'dan almış oldu.

PFDK'ya sevk edildiği madde olay oldu!
PFDK'ya sevk edildiği madde olay oldu!

PFDK'ya sevk edildiği madde olay oldu!

Beşiktaş'ta başkan Ahmet Nur Çebi ile futbolculardan Necip Uysal ve Fenerbahçe'den İrfan Can Kahveci PFDK'ya sevk edildi. İrfan Can Kahveci'nin ‘saldırı' sebebiyle 44. maddeden sevki edilmesi dikkat çekti.

Herkes ‘kalacak' derken Tümer Metin ayrılığı duyurdu! 'Tam bir şovmen, sıkıldık'
Herkes ‘kalacak' derken Tümer Metin ayrılığı duyurdu! 'Tam bir şovmen, sıkıldık'

Herkes ‘kalacak' derken Tümer Metin ayrılığı duyurdu! 'Tam bir şovmen, sıkıldık'

Futbol yorumcusu Tümer Metin, son haftalardaki performansıyla yeni sözleşmeyi garantilediği belirtilen ve Fatih Terim'in övgüyle bahsettiği Sofiane Feghouli'nin takımdan ayrılacağını söyledi. Tümer Metin, Feghouli'yle ilgili “Kontratı garantiledi söylemlerine katılmıyorum. Ben olsam yolları ayırırım” ifadelerini kullandı. Fatih Terim, Marsilya maçı sonrası oyuncuyla sözleşme uzatma konusuna açık kapı bırakmıştı. Öte yandan Sumudica'yla ilgili flaş ifadeler kullanan Tümer Metin, "Tam bir şovmen, sıkıldık" şeklinde konuştu.

31 dakikada 5 gol atan Adana Demirspor kupada turladı
31 dakikada 5 gol atan Adana Demirspor kupada turladı

31 dakikada 5 gol atan Adana Demirspor kupada turladı

Ziraat Türkiye Kupası 4. turunda Spor Toto Süper Lig ekibi Adana Demirspor, TFF 2. Lig ekiplerinden Serik Belediyespor'u sahasında 5-0 yenerek, 5. eleme turuna yükseldi.

Assunçao'nun yerine Süper Lig'den flaş transfer! G.Saray'a sempati duyuyormuş
Assunçao'nun yerine Süper Lig'den flaş transfer! G.Saray'a sempati duyuyormuş

Assunçao'nun yerine Süper Lig'den flaş transfer! G.Saray'a sempati duyuyormuş

Gustavo Assunçao ile devre arasında yollarını ayırmaya hazırlanan Galatasaray, aradığı ismi Süper Lig'de buldu. Galatasaray, Fatih Terim'in olumlu raporuyla gündeme gelen Amir Hadziahmetovic'i Assunçao'nun yerine transfer etmek istiyor. Hadziahmetovic'in Galatasaray'a sempati duyduğu ve Konyaspor'un transferde zorluk çıkarmayacağı iddia ediliyor.

‘Küçük bir sıkıntı yaşandı ama kadro dışı kararı yok' Rizespor'dan yalanlama
‘Küçük bir sıkıntı yaşandı ama kadro dışı kararı yok' Rizespor'dan yalanlama

‘Küçük bir sıkıntı yaşandı ama kadro dışı kararı yok' Rizespor'dan yalanlama

Süper Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor, Yannick Bolasie'nin kadro dışı bırakıldığına dair basında çıkan haberleri yalanladı. Rizespor yaptığı açıklamada “Futbolcumuz özel bir nedenden kaynaklı küçük bir sıkıntı yaşamıştır. 'Bolasie kadro dışı' haberleri gerçeği yansıtmamaktadır” ifadeleri kullanıldı.

Taffarel yeni takımında göreve başladı
Taffarel yeni takımında göreve başladı

Taffarel yeni takımında göreve başladı

Claudio Taffarel'in Liverpool'daki kaleci antrenörlüğü görevi resmen başladı. Liverpool, Claudio Taffarel'in göreve getirildiğini resmen duyurdu. Yapılan açıklamada Taffarel'i Brezilya Milli Takımı'ndaki görevine de devam edeceği vurgulandı.

Böyle skor görülmedi: 20-0! İlk yarıda 8, ikinci yarıda 12 gol attılar
Böyle skor görülmedi: 20-0! İlk yarıda 8, ikinci yarıda 12 gol attılar

Böyle skor görülmedi: 20-0! İlk yarıda 8, ikinci yarıda 12 gol attılar

2023 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri maçında İngiltere Kadın Milli Futbol Takımı, Letonya'yı 20-0 mağlup etti. İlk yarıyı 8-0 önde kapatan İngiltere, ikinci devrede de 12 gol birden atarak sahadan 20-0 gibi inanılmaz bir skorla galip ayrıldı.

5 golün atıldığı maçta İsrail'i devirdik
5 golün atıldığı maçta İsrail'i devirdik

5 golün atıldığı maçta İsrail'i devirdik

A Milli Kadın Futbol Takımı, 2023 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri H Grubu'ndaki 5'nci maçında İsrail'i son dakika penaltı golüyle 3-2 mağlup etti.

Beşiktaş'ta başkan yine idmanda
Beşiktaş'ta başkan yine idmanda

Beşiktaş'ta başkan yine idmanda

Kasımpaşa maçı hazırlıklarını sürdüren Beşiktaş salon çalışması yaptı. Beşiktaş'ta başkan Ahmet Nur Çebi de idmanın bir bölümünü takip etti.

Enner Valencia ve Altay Bayındır'dan haber var
Enner Valencia ve Altay Bayındır'dan haber var

Enner Valencia ve Altay Bayındır'dan haber var

Çaykur Rizespor maçının hazırlıklarına başlayan Fenerbahçe'de Luiz Gustavo takımla, Altay Bayındır ve Enner Valencia ise bireysel çalıştı.

Derbide Galatasaray'dan Beşiktaş'a 17 sayı fark
Derbide Galatasaray'dan Beşiktaş'a 17 sayı fark

Derbide Galatasaray'dan Beşiktaş'a 17 sayı fark

ING Basketbol Süper Ligi'nin 10. haftasında oynanan derbide Galatasaray Nef, Beşiktaş Icrypex'ı 90-73 yendi.

Bakan Kasapoğlu Katarlı mevkidaşıyla görüştü
Bakan Kasapoğlu Katarlı mevkidaşıyla görüştü

Bakan Kasapoğlu Katarlı mevkidaşıyla görüştü

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Katar Gençlik ve Spor Bakanı Salah Bin Ghanim Al Ali ile görüştü.

'Vitor Pereira Fenerbahçe'de hocalık yapamaz'
'Vitor Pereira Fenerbahçe'de hocalık yapamaz'

'Vitor Pereira Fenerbahçe'de hocalık yapamaz'

TRT Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe'nin deplasmanda Göztepe ile 1-1 berabere kaldığı mücadeleyi değerlendirdi.