• 10 Mart 2021 Çarşamba 13:22
  • |
  • Son Güncelleme:

Bakan Kasapoğlu: Kulüplerin finansal durumundan yöneticiler sorumlu olacak

Bakan Kasapoğlu: Kulüplerin finansal durumundan yöneticiler sorumlu olacak

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, spor basını ile bir araya geldi.

Geçen yıl spor kulüpleri ve federasyonları konulu bir çalıştay düzenlediklerini hatırlatan Bakan Kasapoğlu, "Tüm spor ailesini davet ettik. Faydalı bir çalışma gerçekleştirdik. Kulüplerimizin finansal durumunu iyileştirme, diğer adıyla reform ihtiyacı söz konusu. Bu doğrultuda özellikle yönetimlerin sorumlu olması, yönetimlerin şeffaf olması... İnanıyorum ki üretken bir yapıyı teşvik eden, hesap verilebilir bir mantıkla, şeffaflıkla, sporumuz tüm branşlarında çok daha farklı noktalara gelecek" dedi.

İstanbul'da bir otelde gerçekleştirilen toplantıya Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun yanı sıra Gençlik ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, gazete, televizyon ve ajansların spor müdürleri ile temsilcileri katıldı. Bakanlık olarak yaptıkları çalışmalara destek olan kurumlara teşekkür eden Bakan Kasapoğlu, ileride çok daha başarılı bir süreç yaşanacağını ifade etti. Çeşitli branşlardaki faaliyetleri hakkında bilgiler veren Bakan Kasapoğlu, sporcu yetiştirilmesi, kulüplerin finansal durumu ve tesisleşme gibi birçok konuda önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Kasapoğlu, Miraç Kandili'ni tebrik ederek başladığı konuşmasında bu hayırlı gecenin herkese bereket getirmesini ve koronavirüs pandemisi başta olmak üzere bütün kötülüklerin geride kalmasını diledi. Bakan Kasapoğlu, "İnanıyorum ki önümüzdeki süreç hem sporumuz hem gençlerimiz hem de ülkemiz için çok daha başarılı, çok daha heyecanlı ve çok daha gururlu olur. Bilgilendirme toplantısı yapmak istedik. Bugüne kadarki çalışmalarımız ve bundan sonraki çalışmalarımızla ilgili toplandık. Malum; olimpiyatlar ve sonraki süreçler var. Bununla birlikte Bakanlığımızın vizyonu, sporun tüm paydaşlarıyla yaptığımız işler... Bununla birlikte çok güçlü bir genç nüfusa sahip olmamız vesilesiyle yarına dair projelerimiz var. Spor hem ulusal hem global manada önemli bir güç. Sporla birçok kötülüğü de bertaraf etmek mümkün" dedi.

"BİRÇOK ALANDA CİDDİ DEVRİMLER VAR"

Bütün dünyanın pandemiyle mücadele ettiğini belirten Bakan Kasapoğlu, Türkiye'nin bu dönemi başarılı geçirmek ve fırsata dönüştürmek için adımlar attığını dile getirdi. Bakan Kasapoğlu, "Türkiye'nin bugüne kadar vermiş olduğu mücadeleler ve kazanımlar var. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde 19 yıllık bir çalışma ve emek var. Bu noktada da her alanda bir ideali var. Sanayisiyle, sağlığıyla, altyapısıyla, eğitimiyle, ulaştırmasıyla her alanda olduğu gibi sporda da devasa bir yatırım söz konusu. Birçok alanda ciddi devrimler var. Bu devrimlerin, değişen ve gelişen dünyada sürekliliği önemli. Her geçen gün değişen dünyaya yeni bir söylemle, yeni bir projeyle ayak uydurmalıydık. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin bu doğrultuda katmış olduğu pek çok pratiklik, koordinasyon, güçlü bir iletişim söz konusu. Bunun da almaya başladığımız meyveleri var. Hedeflerimizi her geçen gün daha yukarıya, daha yükseğe koyarak ülkemizin bu anlamda muzaffer olması için kalkınma noktasındaki ve her alandaki seviyesini yukarıya çıkarma peşinde olacağız" diye konuştu.

"ÜLKE OLARAK ÇOK AVANTAJLI DURUMDAYIZ"

Sporun çok popüler bir olgu olduğunu vurgulayan Bakan Kasapoğlu, şöyle devam etti:

"Gençlik çok dinamik ve aynı zamanda ülke olarak çok avantajlı durumumuz var. Spor denilince belki en popüler konulardan birisi futbol. Bununla birlikte birkaç branş daha sayabiliriz. Ama bizim sporu tüm branşlarıyla, tüm paydaşlarıyla, özellikle de yarınlarda güçlü kılmamız anlamında yapılması gerekenler, sporun sorunları nasıl çözülür, daha üretken nasıl olunur, bunları yapmak istiyoruz. Bu çerçevede geçtiğimiz yıl spor kulüpleri ve federasyonları konulu bir çalıştay düzenledik. Tüm spor ailesini davet ettik. Branşlarıyla federasyonları, kulüpleri ve kurumları davet ettik. Herkes eteğindeki taşı döksün, düşüncelerini projelerini ortaya koysun istedik. Artık ne tür bir vizyonla, nasıl bir yaklaşımla sorunları çözer, yapıyı nasıl daha sağlıklı hale getiririz, sistemi nasıl daha işler duruma getiririz, bunları konuştuk ve faydalı bir çalışma gerçekleştirdik. Bunun akabinde görüşlerimizi, düşüncelerimizi hem arkadaşlarımızla hem federasyonlarla hem de kulüplerle paylaştık. Kulüplerimizin finansal durumunu iyileştirme, diğer adıyla reform ihtiyacı söz konusu. Bu doğrultuda özellikle yönetimlerin sorumlu olması, yönetimlerin şeffaf olması... Hiçbir ülkede olmamış bir spor devriminden bahsederken yine tüm branşlarıyla devletin ciddi bir desteğinden de bahsetmek gerekiyor. İnanıyorum ki üretken bir yapıyı teşvik eden, hesap verilebilir bir mantıkla, şeffaflıkla, sporumuz tüm branşlarında çok daha farklı noktalara gelecek. Milletimiz inşallah yarınların daha güçlü Türkiye'sinde sporu da parlayan bir yıldız yapacağız."

"KULÜPLERİN VE FEDERASYONLARIN DEĞİŞECEK YAPIYA AYAK UYDURMALARI GEREKİYOR"

Kulüplerin sürdürülemez durumunu sürdürülebilir hale getirmek istediklerini bildiren Bakan Kasapoğlu, "Türk halkını da bu anlamda spora erişebilir hale getirelim, sporu bir kültür haline getirelim. Ciddi anlamda seferberlik ruhundan bahsediyoruz. Sporcusuyla, genciyle, yaşlısıyla herkesi spora dahil etmek ve sporu yaşamın bir parçası haline getirme taahhüdümüz var. Kulüplerin ve federasyonların değişecek bu yapıya ayak uydurmaları gerektiğini ifade etmek istiyorum. Yetenekli gençlerimiz var, bunları destekleyerek yıldızlar olarak çıkarma görevimiz var. Yeteneklerimizi, birtakım tesadüflerden ziyade planlı ve stratejik çalışmalarla yarınlara kazandırmak var. En önem verdiğimiz konulardan birisi yetenek testiyle spora yönlendirme projesi. Birçok farklı yeteneği olan gençlerimiz var. Taranan tüm çocuklarımızı spora kazandırmak istiyoruz. Bunu da ilkokuldan itibaren başarma zorunluluğumuz var. Pandemi şu anda bizi biraz engelledi ama inşallah bunu güçlü şekilde yarınlara taşıyacağız" dedi.

"YETENEK TARAMASINDA ALMIŞ OLDUĞUMUZ SONUÇLAR, YARINLARIMIZA UMUT OLUYOR"

Bakan Kasapoğlu, Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezlerinin (TOHM) ve her kurumun Türkiye'nin parlayan yıldızı olduğunu kaydetti ve şunları söyledi:

"Aileler de bizim için çok önemli bir değer. Çocuklarımızı elinden tutup onları yarınlara hazırlama çabasındalar. Türkiye'nin yarınlara olan güçlü yürüyüşünde çok önemli misyonlar var. Yetenek taramasında almış olduğumuz sonuçlar, yarınlarımıza umut oluyor. Müsabakalara hazırlanan sporcularımızı hazırlama konusunda pandemi fırsata dönüştü ve desteğimizi daha güçlü hale getirdik. Hiçbir şekilde antrenmanlarından geri kalmadılar. İnanıyorum ki sonraki süreçler bizi çok mutlu edecek. Sporcunun bu anlamdaki gelişini daha güçlü hale getirerek başarımızı taçlandıracağız. Çalışmalarımız hiçbir şekilde eksilmedi. Yeni çalışmalarımız da başlayacak. Geçtiğimiz günlerde Ağrı'ya gittik, Mardin'deydik, Hakkari'deydik. Hamdolsun ki sporcularımızla buluşma, çalışmaları bizzat takip etme adına ziyaretlerimizi yaptık. Her branştaki yapılaşmamız ve tesisleşmemiz de tüm hızıyla devam ediyor. Geçtiğimiz 2 ay içinde Adana Stadı, Giresin Stadı, Hatay Stadı, Ordu Stadı, statlarıyla salonlarıyla pek çok mükemmel tesis, İstanbul İstinye'deki tesisi bazılarınız gördü, görmeyenler de güzel çalışmayı görecek. İddialarımız hamdolsun söylemle değil, bizzat gerçekleştirerek devam ediyor. Kabinedeki arkadaşlarımız ve Cumhurbaşkanımızın ilgisi, desteği ve verdiği ilhamla, sporcularımıza verdiğimiz destekle yarınlara yürüyeceğiz."

"SPORCU BURSU YILLARDIR İHTİYAÇ DUYULAN BİR KONUYDU"

Geçtiğimiz günlerde sporcu bursunu tanıttıklarını anlatan Bakan Kasapoğlu, "Yıllardır ihtiyaç duyulan bir konuydu. Spora da devam, eğitime de. Sporcunun yıllarca verdiği bir emek var, ailesinin verdiği bir çaba var. Ama üniversite kapısına geldiğinde durum değişiyor. Bunca emek ya orada kalıyor ya da üniversite hayaliyle maalesef durum değişiyor. Vakıf üniversiteleriyle yaptığımız çalışmayla bunu sona erdirdik. Bizim için önemli bir gurur. Yarının güçlü Türkiye'sinde önemli bir başlangıç. Sporu eğitimle birlikte sürdürecek. Hayalini bırakmayacak gençlerle yarınlara yürüyeceğiz. Eğitimle sporu entegre eden anlayışımızla hem spor camiamızda hem de yarınlardaki güçlü nesillerimizde çok farklı bir tablo göreceğiz. Geçtiğimiz süreçte özellikle cimnastikteki başarılarımız ortada. Yüzme ve atletizmle birlikte öncelikli branşlarımızdan birisi de cimnastik. Şu anda İstanbul'da mükemmel bir cimnastik eğitim merkezini tamamladık. Cimnastikle ilgili çalışmalarımız Ankara'da ve diğer vilayetlerimizde de güçlenecek. Havuzlarımızı da dolu dolu değerlendireceğiz. 7/24 hizmet politikamızla, tesislerimiz inanıyorum ki bütün branşlarda çok daha farklı başarıları bize gösterecek" ifadelerini kullandı.

"İMKANI HALKIMIZIN AYAĞINA GÖTÜRÜYORUZ"

Yüzme öğrenmek isteyen herkese, yüzme öğretme hedefleri olduğunu ve havuz olmayan yerler için portatif havuzlar kurduklarını aktaran Bakan Kasapoğlu, "İmkanı halkımızın ayağına götürüyoruz. Bu yıl yeni ilavelerle havuz sayımız 300 olacak. Bunların gece gündüz kullanılmasını çok önemsiyoruz. Nerede olursa olsun tüm antrenörleri seferber ederek bu projeyi daha iyi noktaya getireceğiz. Spor camiası, federasyonlar ve kulüpler güçlü bir paydaş. Yüzme, cimnastik, boks, atletizm, karate, satranç, sayamadığım pek çok branş; daha fazla desteklemeliyiz. Gayret gösteren sporculara, onların ailelerine ve aziz milletimiz adına bunu yapmalıyız. Bunu sizlerle birlikte yukarıya çekmeliyiz. Bu başarı hikayelerini halkımıza anlatmamız gerekiyor. Bizim hiçbir sporcumuzun başarısını gölgeleme, dolaylı olarak gölgeleme durumumuz yok; bunun için mücadele etmemiz lazım. Bu başarıları bilinir kılmak bizim vazifemiz" dedi.

"KADIN SPORCULARIMIZ ÇOK BAŞARILI"

Bakan Kasapoğlu, kadınların öncelikli olduklarının altını çizerek, "Gerek eş olarak gerek anne olarak kadınların bu anlamdaki öncü misyonunu sporda da yukarıya çekmemiz lazım. Kadın sporcularımız çok başarılı. Cimnastikte, voleybolda, basketbolda, futbolda, güreşte, yüzmede her alanda kadın sporcularımız var. Bu anlamda çok güçlü şekilde onlara verdiğimiz desteği de bilinir kılmalıyız. Tesislerimizde kadınlarımız öncelikli hizmet alma hakkına sahipler. Kadınlarımız ne kadar çok spora dahil olursa, sporda toplum olarak çok daha başarılı oluruz. Sporu hayatın bir parçası olarak gören gençlerimizi, kadınlarımızı tesislerimize bekliyoruz" diye konuştu.

"ONCA TRANSFER YAPAN BİR KULÜP, STADA DA GEREKEN BAKIMI GÖSTERME GÖREVİNDEDİR"

Son günlerde ortaya çıkan tartışmalardan birinin de statların bakımsızlığı olduğuna vurgu yapan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Bakanlığımız statları inşa ediyor ve sonrasında en güzel şekilde kulüplere ya da yerel yönetimlere devrediyor. Göztepe Stadı'nın açılışını yaptık, dünyanın en güzel statları arasında aday gösteriliyor. Biz en iyi şekilde teslim ediyoruz. Onca transfer yapan bir kulüp, stada da gereken bakımı gösterme görevindedir. Bunun hiçbir şekilde mazereti olmaz. Bu statların hem yaşayan stat olması hem de sporcuların sağlığını hiçbir şekilde tehdit etmemesi lazım. Sporcuların sağlığı her şeyden önemli. Gerekirse profesyonel destek alacak, gerekirse federasyon yaptırım uygulayacak. Türk sporunun imajına hiçbir şekilde hiçbir kimsenin zarar verme hakkı olmadığını düşünüyorum. Pandemi döneminde bir süre maçlar oynanmadı. Sonrasında federasyonumuz başarılı şekilde uygulayarak lig maçlarını gerçekleştiriyor. Sporun lokomotifi futbolda amatör liglerimiz de inşallah başlayacak. Amatör camiasına başarılar diliyorum. Gerekli çalışmaları federasyonumuz yapıyor. Biz de Bakanlık olarak sporcularımızın sağlığı için tüm birimlerimizi harekete geçirerek, rekabetin dostça, kardeşçe olduğu müsabakalara destek veriyoruz" dedi.

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Lider Trabzonspor sahne alıyor! İlk 11'ler belli oldu
Lider Trabzonspor sahne alıyor! İlk 11'ler belli oldu

Lider Trabzonspor sahne alıyor! İlk 11'ler belli oldu

Zirvede en yakın rakibi Hatayspor ve Konyaspor'a 10 puan fark atan Trabzonspor, sahasında Adana Demirspor'u konuk ediyor. Bordo-Mavililer, Adana Demirspor karşısında kaybetmemesi halinde 27 maç ile 1995-96 sezonun ardından en uzun yenilmezlik rekoru kıracak. Zorlu maçın ilk 11'leri belli oldu.

Burak Elmas'tan İrfan Can Kahveci sözleri
Burak Elmas'tan İrfan Can Kahveci sözleri

Burak Elmas'tan İrfan Can Kahveci sözleri

Galatasaray Kulübü Başkanı Burak Elmas, son dönemde yaşananlarla ilgili olağanüstü basın toplantısı düzenledi. ‘TFF'yi istifaya davet etmiyorum, bunun bir mecburiyet olduğunu söylüyorum. Kulüplere rağmen görevde olduklarını dile getiriyorum' diyen Burak Elmas, İrfan Can Kahveci'ye verilen cezaya da değindi. Galatasaray'a verilen cezaların üst sınırdan verildiğini söyleyen başkan Elmas, basın toplantısı düzenlemesinin sebebinin sadece İrfan Can Kahveci'ye verilen ceza olmadığını belirtti.

Olay iddia! Kerem Aktürkoğlu Galatasaray'dan ayrılıyor mu?
Olay iddia! Kerem Aktürkoğlu Galatasaray'dan ayrılıyor mu?

Olay iddia! Kerem Aktürkoğlu Galatasaray'dan ayrılıyor mu?

Galatasaray ile geçtiğimiz gün 5 yıllık yeni sözleşme imzalayan Kerem Aktürkoğlu için çarpıcı bir transfer iddiası ortaya atıldı. Ligue 1 yayıncı kuruluşunda görev yapan Maxime Gras, Lyon ve Marsilya'nın Kerem Aktürkoğlu'nu transfer etmek istediğini söyledi.

Lazio fena karıştı
Lazio fena karıştı

Lazio fena karıştı

Galatasaray'ın UEFA Avrupa Ligi'nde liderlik için karşılaşacağı Lazio'da sular durulmuyor. Lazio Teknik Direktörü Maurizio Sarri, “Takım olarak iyi anlarımız var fakat tutarlı değiliz. Zorluk yaşıyoruz. Henüz tam anlamıyla takım olarak tanımlanamayız” diyerek sıkıntıları dile getirdi.

'Teklifi yüzde 50 artırdık' Fenerbahçe'den tarihe geçecek transfer
'Teklifi yüzde 50 artırdık' Fenerbahçe'den tarihe geçecek transfer

'Teklifi yüzde 50 artırdık' Fenerbahçe'den tarihe geçecek transfer

Fenerbahçe Kadın Voleybol Takımı, voleybol tarihinin en büyük transferlerinden biri gerçekleştirmeye hazırlanıyor. La Gazzetta dello Sport'un haberine göre Fenerbahçe, daha önce senelik 1 milyon euro teklif ettiği Paola Egonu'ya bu kez yıllığı 1,5 milyon eurodan 4 senelik sözleşme teklif etti. Söz konusu rakam voleybol tarihinin en büyük sözleşmesi anlamına geliyor.

'Tesislerde alıkoyuyorlar' demişti! Kriz tırmanıyor
'Tesislerde alıkoyuyorlar' demişti! Kriz tırmanıyor

'Tesislerde alıkoyuyorlar' demişti! Kriz tırmanıyor

Bursaspor'da, sözleşmesini tek taraflı fesheden genç futbolcu İsmail Çokçalış krizi büyüyor. Bursaspor İkinci Başkanı Emin Adanur'un; "Bu oyuncu ile anlaşan kulüp, Türk futboluna ihanet etmiştir. Lütfen Bursaspor'a emeğinin hakkını vermeden İsmail Çokçalış'ı transfer etmeyin" sözlerine Çokçalış sert cevap verdi. Kendisinin alacaklarından feragat etmesi için zorla protokol imzalatılmak istendiğini ve bunu yapmadığı için tesislerde alıkonulduğunu söyleyen İsmail Çokçalış'a kulübün resmi internet sitesinden cevap verildi.

Sergen Yalçın'ın sözleri taraftarları ikiye böldü! Tepki de var destek de...
Sergen Yalçın'ın sözleri taraftarları ikiye böldü! Tepki de var destek de...

Sergen Yalçın'ın sözleri taraftarları ikiye böldü! Tepki de var destek de...

Kasımpaşa ile 1-1 berabere kalan Beşiktaş'ta herkes Sergen Yalçın'ın maç sonu açıklamalarını konuşuyor. Siyah-Beyazlılardaki kötü gidişatı önleyemeyen Sergen Yalçın, topu yine futbolculara attı ve “Oyuna sonradan soktuğumuz oyuncuların katkısı olmuyor” ifadelerini kullandı. Sergen Yalçın'ın bu sözleri sosyal medyada taraftarları ikiye böldü.

Vitor Pereira'nın kaderi belli oluyor
Vitor Pereira'nın kaderi belli oluyor

Vitor Pereira'nın kaderi belli oluyor

Fenerbahçe'de geleceği belirsiz olan Vitor Pereira için Rizespor maçı adeta bir final niteliği taşıyor. Vitor Pereira son şansını kullanacak.

Galatasaray'ın konuğu Altay! Fatih Terim 1-3 Mustafa Denizli
Galatasaray'ın konuğu Altay! Fatih Terim 1-3 Mustafa Denizli

Galatasaray'ın konuğu Altay! Fatih Terim 1-3 Mustafa Denizli

Süper Lig'in 15.hafta mücadelesinde Galatasaray sahasında Altay'ı konuk ediyor. Fatih Terim ile Mustafa Denizli, Galatasaray-Altay maçıyla 7. kez bir lig maçında birbirlerine rakip olacak. Büyük eşleşmede Fatih Terim 1, Mustafa Denizli ise 3 galibiyet aldı. İşte kritik maçın muhtemel 11'leri...

Fenerbahçe 5 önemli eksikle Rizespor'u ağırlıyor
Fenerbahçe 5 önemli eksikle Rizespor'u ağırlıyor

Fenerbahçe 5 önemli eksikle Rizespor'u ağırlıyor

Fenerbahçe 5 önemli eksikle Çaykur Rizespor'u ağırlıyor. Yarın saat 19:00'da başlayacak karşılaşmada hakem Zorbay Küçük düdük çalacak. Fenerbahçe'de Altay Bayındır, Enner Valencia, Miha Zajc, Filip Novak ve İrfan Can Kahveci forma giyemeyecek.

Emre Belözoğlu kritik sınavda! Namağlup seri devam edecek mi?
Emre Belözoğlu kritik sınavda! Namağlup seri devam edecek mi?

Emre Belözoğlu kritik sınavda! Namağlup seri devam edecek mi?

Yeni takımı Başakşehir ile Süper Lig'de namağlup ilerleyen Emre Belözoğlu, bu hafta Ömer Erdoğan'ın Hatayspor'una konuk olacak. Zorlu maç yarın saat 16:00'da başlayacak. Karşılaşmada hakem Erkan Özdamar düdük çalacak. Emre Belözoğlu Başakşehir ile çıktığı 6 lig maçında 5 galibiyet 1 beraberlik almıştı.

Stephen Curry, Suns'ın 18 maçlık serisine 'dur' dedi
Stephen Curry, Suns'ın 18 maçlık serisine 'dur' dedi

Stephen Curry, Suns'ın 18 maçlık serisine 'dur' dedi

Amerikan Basketbol Ligi'nde (NBA) Golden State Warriors, Phoenix Suns'ı 118-96 yenerek rakibinin 18 maçlık galibiyet serisine son verdi. NBA'e 9 maçla devam edildi. Suns'ın 18 maçlık galibiyet serisine son veren Warriors'ta Stephen Curry, 23 sayı kaydetti. Suns'dan Deandre Ayton'ın kaydettiği 23 sayı ise mağlubiyeti engellemeye yetmedi.

Farioli zorlu virajda! 4 kritik eksik var
Farioli zorlu virajda! 4 kritik eksik var

Farioli zorlu virajda! 4 kritik eksik var

Francesco Farioli'nin çalıştırdığı, Süper Lig'in flaş ekiplerinden Fatih Karagümrük yarın Giresınspor'a konuk olacak. Saat 16:00'da başlayacak maçı Arda Kardeşler yönetecek.

Ahmet Ağaoğlu yönetimi ibra edildi
Ahmet Ağaoğlu yönetimi ibra edildi

Ahmet Ağaoğlu yönetimi ibra edildi

2021-22 sezonunda Spor Toto Süper Lig'de başarılı bir grafik sergileyen Trabzonspor'da kongre heyecanı yaşanıyor. Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu'nun tek aday olarak katıldığı 78'inci Olağan Genel Kurulu bugün başladı. Genel Kurul'un ilk gününde Ahmet Ağaoğlu yönetimindeki 46'ıncı yönetim kurulu oy birliğiyle ibra edildi.

Bir devrin sonu: Emre Belözoğlu istemeyerek de olsa bu kararı aldı
Bir devrin sonu: Emre Belözoğlu istemeyerek de olsa bu kararı aldı

Bir devrin sonu: Emre Belözoğlu istemeyerek de olsa bu kararı aldı

Başakşehir kariyerine rüya gibi bir başlangıç yapan Emre Belözoğlu, devre arası ve sezon sonu transfer planlaması için harekete geçti. Bu bağlamda çalışmalarını sürdüren Emre Belözoğlu, sözleşmesi 30 Haziran 2022'de bitecek olan 35 yaşındaki Alexandru Epureanu ile ayrılık kararı aldı. Epureanu'nun 8 yıllık Başakşehir macerası sezon sonunda noktalanacak. Emre Belözoğlu geçtiğimiz haftalarda transfer sorusuna ‘gençleşmeliyiz' cevabını vermişti.

Ali Koç'un teknik direktörü belli oldu! Ezeli rakibinin eski hocasını getiriyor
Ali Koç'un teknik direktörü belli oldu! Ezeli rakibinin eski hocasını getiriyor

Ali Koç'un teknik direktörü belli oldu! Ezeli rakibinin eski hocasını getiriyor

Fenerbahçe'de sezon başında görüşmelerin gerçekleştiği ancak sonuç alınamadığı için vazgeçilen teknik direktör Slaven Bilic için yeniden hamle yapıldı. Fenerbahçe'de Vitor Pereira'nın yerine bir numaralı aday Slaven Bilic.

Francesco Farioli Fenerbahçe'ye hayırlı olsun: Anlaşma sağlandı
Francesco Farioli Fenerbahçe'ye hayırlı olsun: Anlaşma sağlandı

Francesco Farioli Fenerbahçe'ye hayırlı olsun: Anlaşma sağlandı

Vitor Pereira ile yollarını ayırma kararı alan Fenerbahçe takımın başına Francesco Farioli'yi getiriyor. 32 yaşındaki teknik direktörle görüşmek için Fatih Karagümrük'ten izin alan Fenerbahçe, Farioli ile anlaşma sağladı. Sarı-Lacivertliler Vitor Pereira ile vedalaştıktan sonra takımı Francesco Farioli'ye emanet edecek.

Ferdi Kadıoğlu Milli Takım tercihini yaptı
Ferdi Kadıoğlu Milli Takım tercihini yaptı

Ferdi Kadıoğlu Milli Takım tercihini yaptı

Fenerbahçe'nin parlayan yıldızı Ferdi Kadıoğlu, merakla beklenen Milli takım tercihini yaptı. Ferdi Kadıoğlu Türk Milli Takımı'nı seçti.

Fenerbahçe'de gelecek sezonun kombineleri satışta! İşte fiyatlar...
Fenerbahçe'de gelecek sezonun kombineleri satışta! İşte fiyatlar...

Fenerbahçe'de gelecek sezonun kombineleri satışta! İşte fiyatlar...

Fenerbahçe'de gelecek sezonun kombine biletleri satışa çıktı. 2021-22 sezonu kombinelerinin 1400 TL ile 11 bin 650 TL arasında değişmesi dikkat çekti. Öğrenci kombineleri ise 700 TL'den satışta.

Shane Larkin hakeme öfke kustu: Normalde paylaşım yapmam ama bu...
Shane Larkin hakeme öfke kustu: Normalde paylaşım yapmam ama bu...

Shane Larkin hakeme öfke kustu: Normalde paylaşım yapmam ama bu...

THY EuroLeague'in 13'üncü haftasında Anadolu Efes'in kendi sahasında FC Barcelona'ya 95-93 mağlup olduğu müsabakada hakemler maça damga vurdu.