• 18 Mayıs 2022 Çarşamba 07:55
  • |
  • Son Güncelleme:

Serdar Dursun'a kâbus gördürten hamle! Aziz Yıldırım'ın rüyasını Ali Koç gerçekleştiriyor...

Aziz Yıldırım'ın kapısından dönen isim Serdar Dursun'un rüyalarını kaçırmaya geliyor. Fenerbahçe, eski başkan Aziz Yıldırım'ın zamanında gerçekleştiremediği golcü transferini Ali Koç döneminde Serdar Dursun'un yanına yapıyor. İşte detaylar...

Fanatik
Serdar+Dursun%E2%80%99a+kâbus+g%C3%B6rd%C3%BCrten+hamle%21;+Aziz+Y%C4%B1ld%C4%B1r%C4%B1m%E2%80%99%C4%B1n+r%C3%BCyas%C4%B1n%C4%B1+Ali+Ko%C3%A7+ger%C3%A7ekle%C5%9Ftiriyor...

Aziz Yıldırım'ın getiremediği isim Serdar Dursun'un yerine Ali Koç tarafından Fenerbahçe'ye transfer ediliyor. Sarı-lacivertlilerde yeni sezon hazırlıkları başladı. Yeni teknik direktörle birlikte golcüye de odaklanan Ali Koç ve yönetimi yıldız golcü Gabigol'ü listeye aldı.

SERDAR DURSUN'UN YERİNE AZİZ YILDIRIM'IN İSTEDİĞİ GOLCÜ GELİYOR

Fenerbahçe'nin eski başkanı Aziz Yıldırım'ın daha 20 yaşındayken Brezilya'dan transfer etmek istediği Gabriel Barbosa (Gabigol), yeniden sarı-lacivertlilerin gündemine geldi.

Fanatik'in haberine göre, Fenerbahçe , Jorge Jesus'u takımın başına getirmesi halinde, onun Flamengo'da prensi olan Gabigol'i de transfer etmek istiyor. Fakat, bu transfer kolay değil.

ALİ KOÇ'UN SERVET HARCAMASI GEREKEBİLİR

Flamengo, şu anda takımın en önemli yıldızı olan 25 yaşındaki golcü için 2020'de İnter'e 17.5 milyon Euro bonservis bedeli ödemişti. Sarı-Lacivertliler, başta Dimitris Pelkas ve Attila Szalai gibi isimlerin satışından iyi bir gelir elde ettiği taktirde bu bütçenin büyük bölümünü golcü transferinde kullanma kararı aldı.

GABIGOL'ÜN AVRUPA KARNESİ BAŞARIZ

Gabigol, daha önce Inter ve Benfica formalarıyla Avrupa macerasına atılmış, lâkin işler istediği gibi gitmemişti. Fakat, Sambacı'nın bir kez daha şansını Avrupa'da denemek istediği de ifade edildi. Tüm bunların yanında, 25 yaşındaki forvetin çok sevdiği Jorge Jesus ile aynı takımda oynama fikrine sıcak bakabileceği de belirtildi.

FENERBAHÇE'NİN HEDEFİ BONSERVİSİNİN YARISINI ALMAK

Fenerbahçe, Flamengo'yu ikna etmek için Gabigol'ün bonservisinin yüzde 50'sini alma seçeneğini masaya koymayı düşünüyor. Böylece yıldız futbolcu, daha uygun bir bedelle sarı-lacivert formayı giyebilecek.

Bilhassa da, Şampiyonlar Ligi'nde boy gösterip iyi bir performans sergilemesi halinde de piyasasını artıracak. Beşiktaş, Gedson Fernandes'i Benfica'dan aynı yolla kadrosuna katmış, Portekizli yıldızının bonservisinin yarısı için 6 milyon Euro vermişti.