• 22 Mart 2022 Salı 23:50
  • |
  • Son Güncelleme:

Aziz Yıldırım'ın hayal ettiği transfer Ali Koç'a nasipmiş! Taraftarlar havalimanına akın edecek

Aziz Yıldırım'ın 2010 yılında girişimlerde bulunduğu Alexis Sanchez, Ali Koç'a nasip olabilir. Aziz Yıldırım'ın transferini gerçekleştiremediği oyuncu, sezon sonunda Inter den ayrılıyor. Devre arasında da Fenerbahçe'nin gündemine gelen Şilili yıldız için Ali Koç'un aksiyon alıp alamayacağı merak konusu oldu.

Aksam.com.tr
Aziz+Y%C4%B1ld%C4%B1r%C4%B1m%E2%80%99%C4%B1n+hayal+etti%C4%9Fi+transfer+Ali+Ko%C3%A7%E2%80%99a+nasipmi%C5%9F%21;+Taraftarlar+havaliman%C4%B1na+ak%C4%B1n+edecek

Aziz Yıldırım'ın 12 yıllık transfer hayalini Ali Koç gerçekleştirebilir. Sezon sonunda Inter'in yollarını ayırma kararı aldığı Alexis Sanchez bir kez daha Fenerbahçe'nin gündemine gelebilir. Hatırlanacağı üzere Şilili yıldız 2010 yılında Aziz Yıldırım tarafından istenmiş, ancak transfer oyuncunun yüksek maliyetine takılmıştı.

AZİZ YILDIRIM'IN HAYALİNİ ALİ KOÇ GERÇEKLEŞTİRİYOR

Devre arasında da Fenerbahçe'nin gündemine gelen Alexis Sanchez, 2010 Dünya Kupası'nda yıldızı parlayan ve Udinese'de forma giydiği o dönemde, Aziz Yıldırım tarafından transfer edilmek istenmiş, ancak oyuncunun yüksek maliyeti sebebiyle transfer gerçekleşmemişti.

Aziz Yıldırım, ilerleyen yıllarda bu girişimi bizzat itiraf etmişti. Şilili forvetin yeni sezon sonu yeni durağının Fenerbahçe olabileceği iddia ediliyor.

ALEXIS SANCHEZ'İN BU SEZONKİ İSTATİSTİKLERİ

Alexis Sanchez bu sezon Inter ile 31 maça çıktı. Şilili tecrübeli futbolcu takımına 31 maçta 7 gol 5 asistlik katkı sağlama başarısını gösterdi.