• 19 Kasım 2021 Cuma 14:12
  • |
  • Son Güncelleme:

Aziz Yıldırım'ın 11 yıllık transfer hayaliydi: Yıldız isim ocakta Fenerbahçe'ye

Fenerbahçe'de Aziz Yıldırım'ın 11 yıl önce transferi için girişimlerde bulunduğu Alexis Sanchez, devre arasında Sarı-Lacivertlilerin yolunu tutabilir. Bonservisini eline alıp Inter'den ocak ayında ayrılmasına kesin gözüyle bakılan Alexis Sanchez, 2010 Dünya Kupası'nda parladığı dönemde Aziz Yıldırım tarafından transfer edilmek istenmiş ancak oyuncunun yüksek maliyeti transfere engel olmuştu.

Aziz+Y%C4%B1ld%C4%B1r%C4%B1m%E2%80%99%C4%B1n+11+y%C4%B1ll%C4%B1k+transfer+hayaliydi:+Y%C4%B1ld%C4%B1z+isim+ocakta+Fenerbah%C3%A7e%E2%80%99ye

Forvet bölgesine birçok transfer yapmasına rağmen golcü sıkıntısını bir türlü çözemeyen Fenerbahçe'nin gündemine bir kez daha Alexis Sanchez girdi. Sabah'ın haberine göre Sarı-Lacivertlilerin sezon başında da ilgilendiği Alexis Sanchez'in yolu bu kez Fenerbahçe'yle kesişebilir. Aziz Yıldırım'ın 11 yıl önce de transferi için uğraş verdiği Şilili forvet, devre arasında Inter'den ayrılıyor.

AZİZ YILDIRIM'IN ALEXIS SANCHEZ HAYALİ GERÇEK Mİ OLUYOR?

Inter'in yüksek maliyeti sebebiyle yollarını ayırmak istediği Alexis Sanchez, bonservisini eline alıp devre arasında İtalyan deviyle vedalaşıyor. 2010 Dünya Kupası'nda yıldızı parlayan ve o dönem Udinese'de forma giyen Alexis Sanchez, Aziz Yıldırım tarafından transfer edilmek istenmiş ancak oyuncunun yüksek maliyeti sebebiyle transfer gerçekleşmemişti. Aziz Yıldırım, ilerleyen yıllarda bu girişimi bizzat itiraf etmişti. Şilili forvetin yeni durağının Fenerbahçe olabileceği iddia ediliyor.

10 MAÇTA 3 GOLE KATKI

Bu sezon yedek kulübesine hapsolan Alexis Sanchez'in Inter ile 2023 yılına kadar sözleşmesi bulunuyor. İtalyan deviyle bu sezon tüm kulvarlarda 10 maça çıkan 32 yaşındaki yıldız futbolcu 1 gol, 2 asistlik performans sergiledi.