• 28 Kasım 2021 Pazar 21:38
  • |
  • Son Güncelleme:

Aziz Yıldırım ve Terraneo alamadı, Ali Koç 6 yıl sonra transferi bitiriyor

6 yıl önce Aziz Yıldırım'ın transferi için büyük uğraş verdiği Adnan Januzaj, bir kez daha Fenerbahçe'nin gündeminde. Sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan Adnan Januzaj için Fenerbahçe resmi temaslara başlıyor. Aziz Yıldırım 2015-16 sezonu başında Januzaj için Terraneo'ya tam yetki vermiş ancak transfer gerçekleşmemişti.

Aziz+Y%C4%B1ld%C4%B1r%C4%B1m+ve+Terraneo+alamad%C4%B1,+Ali+Ko%C3%A7+6+y%C4%B1l+sonra+transferi+bitiriyor

Aziz Yıldırım'ın Adnan Januzaj hayalini Ali Koç gerçekleştiriyor. Sağ kanat transferi için çalışmalara başlayan Fenerbahçe, Real Sociedad ile sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan Adnan Januzaj için görüşmelere başlıyor. 6 sezon önce Aziz Yıldırım, dönemin sportif direktörü Giuliano Terraneo'ya Belçikalı futbolcunun kadroya katılması için tam yetki vermiş ancak transfer gerçekleşmemişti.

ADNAN JANUZAJ'IN İSTATİSTİKLERİ

Bu sezon Real Sociedad formasıyla tüm kulvarlarda çıktığı 19 maçta 2 gol, 2 asistlik performans sergileyen Adnan Januzaj'ın güncel piyasa değeri 12 milyon euro. Belçika Milli Takımı'ndan davet alan Adnan Januzaj, ülkesinin formasıyla 13 resmi karşılaşmada süre aldı. 26 yaşındaki oyuncu bu süreçte rakip fileleri 1 kez havalandırma başarısı gösterdi.

8,5 MİLYON EUROYA REAL SOCIEDAD'A TRANSFER OLMUŞTU

Anderlecht altyapısında futbola başlayan Adnan Januzaj'ın Manchester United kariyeri U-18 takımında başladı daha sonra Borussia Dortmund ve Sunderland'e kiralanan Adnan Januzaj, 2017-2018 sezonunda 8 milyon 500 bin euro bedelle Real Sociedad'ın yolunu tuttu.

(Fotomaç)