• 17 Temmuz 2020 Cuma 08:00
  • |
  • Son Güncelleme:

Aziz Yıldırım: Ben buradayım, hainler kaçıyor

Aziz Yıldırım: “Bu örgüt 50 bin kişiyle sivil ihtilal yapacak dediğimde bu gerçeği anlamayanlar oldu. Fransa'dan özel uçak tutarak, suçsuz olduğum için korkmadan geldim. Onlar ise kaçıyor, hepsi vatan haini.”

Aziz+Y%C4%B1ld%C4%B1r%C4%B1m:+Ben+buraday%C4%B1m,+hainler+ka%C3%A7%C4%B1yor

HİLAL YILDIRIM

USULDEKİ eksikliklerin giderilmesi için Yargıtay’ın geri gönderdiği 3 Temmuz Ana Davası Çağlayan Adliyesi’nde görülmeye başlandı. Hakkında beraat kararı verilen Fenerbahçe eski Başkanı Aziz Yıldırım’ın da aralarında bulunduğu 36 sanığın yargılandığı duruşmaya, Yıldırım’ın 20 sayfalık savunmasına şu ifadeler damga vurdu:

“İlk ifademde söylediğim gibi bu dava sadece kendi başına Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe davası değildir. Bu dava şike davası değildir. FETÖ terör örgütünün devleti ele geçirme projesinin ve düşüncesinin bir parçasıdır. Bu dava böyle görülmelidir. ‘Ne şikesi memleket elden gidiyor’ dediğimde, ‘Bu örgüt 50 bin kişiyle sivil ihtilal yapacak’ dediğimde bu gerçeği anlamayanlar oldu. 2011 yılındaki ifademde, ‘Darağacında olsam bile son sözüm Fenerbahçe’ dedim. Fenerbahçe sevdam cehennem donana kadar sürecektir. Ben halen aynı noktadayım ama suçlamalarda bulunan kişiler kaçmakta ve inlerde saklanmaktadır. Bu davanın amacı toplumsal kaos yaratmak, futbol camiasında etkin olmak, büyük ve yüksek, asil Fenerbahçe’yi yıpratmaktır. Benim ve arkadaşlarımın yeniden beraatine karar verilmesini arz ve talep ederim.”

6 KASIM’A ERTELENDİ

İSTANBUL 13’üncü Ağır Ceza Mahkemesi, Yargıtay 5’inci Ceza Dairesi’nin ‘futbolda şike’ davasında aldığı ‘usul eksikliği’ nedeniyle bozma kararına uyulmasına oybirliğiyle karar verdi. Mahkeme ayrıca; Aziz Yıldırım ile birlikte 6 kişinin dosyasının ayrılmasına, 2016/62 nolu dosyanın incelenmek üzere istenmesine ve buradaki kumpas davasındaki dosyada bulunan delillerin incelendikten sonra yeni duruşmanın 6 Kasım 2020 tarihinde, saat 10.00’a ertelenmesine hükmetti.