• 11 Şubat 2021 Perşembe 08:00
  • |
  • Son Güncelleme:

Avrupa'da kılıçlar çekildi!

UEFA Şampiyonlar Ligi'ne rakip olarak düşünülen Avrupa Süper Ligi'nde 20 takım için kulüp başına 310 milyon pound katılım bedeli ödeneceği öğrenildi! UEFA paniğe kapıldı.

AKŞAM
Avrupa%E2%80%99da+k%C4%B1l%C4%B1%C3%A7lar+%C3%A7ekildi%21;

The Times gazetesinin ortaya çıkardığı belgelere göre; 6'sı Premier Lig'den (Manchester United, Manchester City, Liverpool, Arsenal, Chelsea, Tottenham) olmak üzere 20 takımın katılacağı "Avrupa Süper Ligi" şekilleniyor. Real Madrid, Milan ve Juventus gibi ekiplerin de dahil olması beklenen organizasyonda kulüp başına katılım payı olarak tam 310 milyon pound ödeneceği yazıldı!

MERİH, JUVENTUS'LA MAÇA ÇIKARSA...

UEFA ise Şampiyonlar Ligi'ni korumak için çeşitli adımlar attı. Başta UEFA ve FIFA olmak üzere büyük federasyonlar, Avrupa Süper Ligi'nde oynayan futbolcuların, kendi organizasyonlarında yer alamayacağını açıklamıştı. Yani Merih, Juventus'la Avrupa Süper Ligi maçına çıkarsa, Türkiye'yle Avrupa veya dünya şampiyonasında oynayamayacak. UEFA 2024'ten itibaren Devler Ligi'ndeki takım sayısını 32'den 36'ya çıkaracak. Bunu 55 ülke federasyonunun tamamı kabul etti. Ancak savaş sürecek gibi...