• 12 Kasım 2021 Cuma 08:00
  • |
  • Son Güncelleme:

Atiba Hutchinson: Beşiktaş'ta 9 yıldan büyük keyif aldım

Atiba Hutchinson: Beşiktaş'ta 9 yıldan büyük keyif aldım
AKŞAM

Beşiktaş'ın emektar kaptanı Atiba Hutchinson, Türkiye'de yaşadıkların anlattı: “Çocuklarım Türkiye'de doğdu ve burada büyüdüler. Eşim Türkiye'yi çok seviyor. Burası ikinci evim gibi. Bu benim dokuzuncu sezonum, yani uzun zaman oldu ama çok çabuk geçti. Gerçekten çok keyif aldım."

2013 yılının Temmuz ayında Hollanda ekibi PSV'den Beşiktaş'a transfer olan Atiba Hutchinson, 9 yılda Türkiye'de yaşadıkları ile ilgili Kanada basınına önemli açıklamalarda bulundu. Beşiktaş'ın 38 yaşındaki emektar kaptanı "Çocuklarım Türkiye'de doğdu ve burada büyüdüler. Eşim Türkiye'yi çok seviyor. Burası benim ikinci evim gibi. Bu benim dokuzuncu sezonum, yani uzun zaman oldu ama çok çabuk geçti. Gerçekten Beşiktaş'ta çok keyif aldım." ifadelerini kullandı.

"BAŞKA YERDE GÖRMEDİM"

Tecrübeli orta saha oyuncusu Türkiye'de futbol atmosferine de ayrı bir parantez açtı. Atiba, "Dünyada bu tutkuya sahip olan fazla bir ülke olduğunu düşünmüyorum. Belki bu tutkuya sahip birçok ülke var ancak stadyumdaki atmosfer ve aldığınız ses seviyesi inanılmaz. Başka hiçbir yerde görmedim. Belki Orta Amerika'da milli takımla oynadığım bir ya da iki maçta bu atmosferi yaşadığımı söyleyebilirim. Honduras deplasmanı harika bir atmosfere sahipti, oynaması kolay bir yer değildi" şeklinde konuştu.

KATAR'A KAPTAN GİDECEK

Kanada basını, milli takımın Katar 2022 Dünya Kupası'na katılması durumunda 38 yaşındaki Atiba'nın da kadroya kaptan olarak dahil edileceğini yazdı. Atiba, 2022 Dünya Kupası'ndan sonra Kanada Milli Takımı'na veda edecek. Beşiktaşlı futbolcu, Kanada Milli Takımı adına 88 maça çıkarken 8 de gol kaydetti. Atiba'nın Siyah-Beyazlılar ile olan sözleşmesi sezon sonunda bitiyor. Başarılı oyuncunun sezon sonunda jübile yapacağı öğrenildi.

CYLE LARIN'DEN İYİ HABER

Öte yandan Beşiktaş'ın bir diğer Kanadalısı Cyle Larin, mide rahatsızlığı nedeniyle milli takımda çarşamba günü idmana çıkamamıştı. Rahatsızlığı tamamen geçen Larin'in Kosta Rika maçında sahada olacağı açıklandı.

Beşiktaş'tan TFF'ye VAR soruları