• 13 Haziran 2021 Pazar 14:16
  • |
  • Son Güncelleme:

Atakan Çankaya'nın transferi için Nantes, Rennes ve Bordeaux devrede

MKE Ankaragücü'nde forma giyen Atakan Çankaya için Fransız ekipleri Nantes, Rennes ve Bordeaux devrede.

Atakan+%C3%87ankaya%E2%80%99n%C4%B1n+transferi+i%C3%A7in+Nantes,+Rennes+ve+Bordeaux+devrede

Burak Yılmaz, Yusuf Yazıcı ve Zeki Çelik'in forma giydiği Lille'in Fransa Ligi'ni şampiyon bitirmesi ve Umut Meraş'ın da Fransa'daki performansı sonrasında Türk Milli Takımı'nın bankosu haline gelmesi Fransız kulüplerinin Türk futbolculara olan ilgisini artırdı.

Kariyerini ispatlamış oyuncular kadar tıpkı Zeki ve Umut'ta olduğu gibi patlama yapması muhtemel isimleri takip eden Fransızlar'ın radarındaki son isim; Atakan Rıdvan Çankaya.

SAHA DIŞINDA DA ARAŞTIRILDI

Ankaragücü'nde forma giyen 22 yaşındaki futbolcu İçin Nantes, Rennes ve Bordeaux devrede... Nantes scoutlarının performans analizlerinde tam not verdiği Atakan için yakın oldukları bazı Türk oyuncu temsilcilerine karakter analizi de yaptırdığı öğrenildi. Hem saha içi hem de saha dışı tüm araştırmalardan olumlu referansla ayrılan Atakan'ı Nantes scoutları, Türkiye'de genelde oynadığı stoper mevkiinden daha çok 6 numara için önerdiği öğrenildi.

KİTA YAKINDAN İLGİLENİYOR

Nantes Sportif Direktörü Franck Kita'nın Atakan transferi için Fransa'da yaşayan Türk oyuncu temsilcisi Lucas Özcan'a yetki verdiği bildirildi. Nantes sözleşmesi 2022 yılı Haziran ayında bitecek olan Atakan'ı öncelikle bonservisiyle almak istiyor.

(Fanatik)