• 15 Nisan 2022 Cuma 17:13
  • |
  • Son Güncelleme:

Arda Turan konusuna son nokta konuldu! Eşref Hamamcıoğlu duyurdu

Galatasaray başkan adaylarından Eşref Hamamcıoğlu gündeme dair çarpıcı açıklamalar yaptı. Okan Buruk, Fatih Terim, Burak Yılmaz, Arda Turan gibi birçok konuya değinen Eşref Hamamcıoğlu, Ünal Aysal ve Dursun Özbek'in kendisini desteklediğini belirtti.

Arda+Turan+konusuna+son+nokta+konuldu%21;+E%C5%9Fref+Hamamc%C4%B1o%C4%9Flu+duyurdu

Eşref Hamamcıoğlu'nun Radyospor'a yaptığı açıklamalar şöyle:

"TEKNİK EKİP BAŞARILI OLAMADI"

"Galatasaray çok önemli bir seçime hazırlanıyor. Kısa, orta ve uzun vadede projelerimiz var. Cenk Ergün bizim yönetimimizde profesyonel olarak kulübümüze hizmet edecek kişilerden birisi. Galatasaray'da önemli olan kurumsallıktır. Galatasaray'da mevcut çalışanların sözleşmelerini inceleyeceğiz. Şu andaki durumda teknik ekip başarılı olamadı. Orta ve uzun vadede planlarımızı yapıyoruz. Altyapıya da yöneleceğiz."

OKAN BURUK AÇIKLAMASI

"Yıl sonunu bir görelim. Torrent konusunu da şeffaf bir şekilde değerlendireceğiz. Okan Buruk konusunda bir gelişme yok. Sportif direktör, teknik direktörlük konusunda önerilerini getirecek, yönetim olarak karar vereceğiz. Biz hiçbir teknik adamla temasa geçmedik. Biz seçimi kazanmadan herhangi bir isimle iletişim kurmayı doğru bulmuyoruz."

"SEÇİMİN İPTALİ SÖZ KONUSU DEĞİL"

"Şu anda seçimin iptali söz konusu değil. 30 Nisan'da talihsiz bir seçim günü. Ramazan Bayramı öncesinde son hafta sonu, bundan dolayı katılım az olabilir. 3000 - 3500 civarında katılım bekliyoruz. Her Galatasaraylı'nın görevi, seçimde gelip oy kullanmaktır. Kime oy vereceklerse versinler ama gelip oy kullansınlar."

"METİN ÖZTÜRK'E KARŞI BİR ADIM ÖNDEYİZ"

"Dibe vurmuş Galatasaray'da umutlu bir şekilde yola çıktık. Umutluyuz ve inançlıyız. Sayın Öztürk ve ekibinde önemli kişiler var. Şu anda rekabet var ama asla bu rekabet küskünlüklere dönmez. Seçimden sonra arkadaşlığımız devam eder. Seçimde Metin Öztürk'e karşı bir adım önde olduğumuzu düşünüyorum."

"FATİH HOCADAN FİKİR ALIRIZ"

"Fatih hoca uzun yıllar hizmet etti. Fatih hoca, Galatasaray'ın kurumsal hafızasıdır. İhtiyaç duyulması halinde danışman sıfatıyla Fatih hocadan fikir alırız. Luis Campos ile Fatih Terim'i mukayese etmek doğru olmaz. Campos Galatasaraylı değil ama Fatih Terim Galatasaraylı."

"BURAK YILMAZ KONUSU GÜNDEMDE YOK"

"Galatasaray'da başkan, futbolcu transferiyle birebir ilgilenmemeli. Şu anda Burak Yılmaz konusu gündemde yok. Burak Yılmaz konusunda benden cevap alamazsınız. (Gülerek) Galatasaray'da mevcut profesyoneller transfer önerisi yapar, başkan da değerlendirir."

"YABANCI TEKNİK ADAMLA ÇALIŞMAK İSTERİZ"

"Jupp Derwall döneminde olduğu gibi bir devrim yapmak istiyoruz. Savaşma ruhu olan, Galatasaray'a yakışan ve Galatasaray'ı başarıya ulaştırabilecek bir yabancı teknik adamla çalışmak isteriz. Aynı zamanda yine yurt dışı eğitimi almış yardımcı antrenörler olmasını isteriz."

"DURSUN ÖZBEK VE ÜNAL AYSAL BENİ DESTEKLEYECEKLER"

"Çatı adayı konusunda bir görüşmemiz olmadı. Dursun Özbek ve Ünal Aysal bu seçimde beni destekleyecekler. Galatasaray'ın birleşmeye ihtiyacı var. Bu iki başkanımızın destek vermesi bu konuda önemli. Herkesin egosunu bir kenara koyması lazım. Şu anda 250-260 milyon dolar civarında bir borç olduğunu söyleyebilirim."

"ARDA TURAN KARARINI TEKNİK EKİP VERİR"

"Arda Turan için şu anda bir şey diyemem. Seçimi kazanırsak bu konuda kararı teknik ekibimiz verir."