• 17 Eylül 2021 Cuma 08:00
  • |
  • Son Güncelleme:

Almanlar'dan Beşiktaş şaşkınlığı: İyi ki yarısı yoktu

Vodafone Park'ın yüzde 50'sinin dolu olması bile Almanlar'ı titretti. Dortmund yöneticisi Kehl, Beşiktaşlı taraftarların çok yüksek sesle gürültü çıkardıklarını söyledi. Kehl, “Sadece yarısı oradaydı ve ıslık sesi inanılmaz derecede yüksekti. Koşullar o kadar kolay değildi” dedi.

AKŞAM
Almanlar%E2%80%99dan+Be%C5%9Fikta%C5%9F+%C5%9Fa%C5%9Fk%C4%B1nl%C4%B1%C4%9F%C4%B1:+%C4%B0yi+ki+yar%C4%B1s%C4%B1+yoktu

Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi'ndeki ilk maçında Borussia Dortmund'a 2-1 yenilerek, Devler Arenası'na mağlubiyetle başladı. Siyah-Beyazlılar, skor olarak kaybetse de oyun olarak rakibine kafa tuttu ve birçok pozisyondan faydalanamadı. Ancak maça damga vuran bir kesim daha vardı; O da Beşiktaş taraftarı... Pandemi nedeniyle alınan karar gereği; Vodafone Park'ın sadece %50'si doluydu. 22 bin Beşiktaşlı futbolseverlerin takımlarına olan desteği ve çıkardığı gürültü ise Almanlar'ı titretti.

"DORTMUND'U TERCİH EDERİM"

Karşılaşmanınardından Alman kanalı DAZN'a açıklamalarda bulunan Borussia Dortmund Yöneticisi Sebastian Kehl, İstanbul Vodafone Park'ta atmosfer için şu ifadeleri kullandı: "Gerçekten çok gürültülüydü. Ama sadece yarısı oradaydı ve ıslık sesi inanılmaz derecede yüksekti. Hala Dortmund'da oynamayı tercih ederim. Koşullar o kadar kolay değildi ancak hak edilmiş bir zaferdi. Üstün bir oyun oynadık. Üçüncü veya dördüncü golü çok daha önce atmalıydık, o zaman bu kadar sıkı olmazdı. Gol yemememiz gerekiyordu. Ancak yediğimiz golü gözden geçireceğiz."

"ATMOSFER HARİKAYDI"

Beşiktaş, karşısında 1 gol atan ve 1 de asist yaparak Dortmund'a galibiyeti getiren Bellingham, Alman basına, Siyah-Beyazlı taraftarları övdü: "Burada harika bir atmosfer ve bu taraftarların önünde oynamak bir zevk. Basketbol gibi geldi."

FENER GİBİ

Öte yandan Fenerbahçe'nin formasına logo koymayan Puma, Borussia Dortmund formasında da benzer bir tasarım uyguladı. Taraftarlar formaya yoğun tepki gösterdi. "Bit pazarı malı" diye sitemde bulunuldu.