• 7 Aralık 2021 Salı 09:45
  • |
  • Son Güncelleme:

Ali Koç'tan sürpriz karar! Beşiktaş derbisine 2 hafta kala...

Fenerbahçe'de Başkan Ali Koç, Çaykur Rizespor maçı sonrası içini yakın çevresine döktü. 4-0'lık galibiyet sonrası mutlu olan Ali Koç, Fenerbahçe teknik direktörü Vitor Pereira'nın arkasında durduklarını belirtip, Beşiktaş derbisindeki sonucunun fikirlerini değiştirmeyeceğini aktardı.

aksam.com.tr
Ali+Ko%C3%A7%E2%80%99tan+s%C3%BCrpriz+karar%21;+Be%C5%9Fikta%C5%9F+derbisine+2+hafta+kala...

Fenerbahçe'de taraftarlar ve basının bir numaralı gündemi teknik direktör Vitor Pereira'nın geleceği olurken, Başkan Ali Koç için bu konu tartışmaya kapalı. Ali Koç, Çaykur Rizespor galibiyeti sonrası yakın çevresine teknik direktörlük koltuğu konusunda net tavrını bir kez daha iletti. Başkanın Beşiktaş derbisi konusundaki ifadeleri ise bir hayli dikkat çekti.

Fenerbahçe'nin Çaykur Rizespor'u 4-0 gibi farklı bir skorla yendiği maç sonrası yönetim kurulu üyelerinin de olduğu ortamda haklı çıktığını dile getiren Ali Koç'un, "Sürekli olarak Vitor Pereira'nın geleceği tartışılıyor ama bu kadar eleştiriye rağmen şu an 2. sıradayız. Ligin ise henüz 15. haftasındayız. Bizim en büyük rakibimiz yine kendimiziz. Sabır gösterip tek yumruk olursak bu sezon şampiyonluğu kazanabiliriz" dediği öğrenildi.

"DERBİYİ KAYBETSEK DE VİTOR İLE DEVAM"

Başkan Ali Koç'un konuşmasında en dikkat çeken bölüm ise 2 hafta sonra oynanacak Beşiktaş maçıyla ilgili olan kısımdı. Beşiktaş derbisi hakkında konuşulması üzerine Koç'un, "Galatasaray derbisi öncesi de aynı baskı vardı. O zaman söyledim, yine söylüyorum. Derbiyi kazanacağımızdan hiç şüphem yok ama olası kötü sonuçta Vitor Pereira ile devam edeceğiz. Sürekli olarak hoca değiştirerek kalıcı bir başarı elde etmemiz mümkün değil. Sancılı bir süreç de olsa gidişattan memnunum" ifadelerini kullandığı bildirildi.

"PUAN FARKI 12 DEĞİL 9"

Ali Koç'un ayrıca lider Trabzonspor ile aradaki farkı 12 olarak görmediği belirtilirken, "Onlar deplasmana gelecekler, o maçı kazanacağımızı düşünürsek fark 9 ve illa ki Trabzonspor da takılacaktır. Bu takıma inancım tam" diyerek ortamdan ayrıldığı aktarıldı.

aksam.com.tr