• 7 Şubat 2022 Pazartesi 08:24
  • |
  • Son Güncelleme:

Ali Koç Emre Belözoğlu gibisini bulamadı! Büyük pişmanlık...

Fenerbahçe'de tecrübesiz diye görevine son verilen Emre Belözoğlu, Ali Koç dönemlerindeki en başarılı isim oldu. Emre Belözoğlu, Ali Koç'un Fenerbahçe döneminde şampiyonluğa en çok yaklaştığı hoca oldu.

Ali+Ko%C3%A7+Emre+Bel%C3%B6zo%C4%9Flu+gibisini+bulamad%C4%B1%21;+B%C3%BCy%C3%BCk+pi%C5%9Fmanl%C4%B1k...

Ali Koç başkanlığındaki Fenerbahçe, Süper Lig'in ikinci yarılarında hiç liderlik koltuğunda oturmadı. İkinci devrelerde lider takipçisi olarak sadece 9 hafta geçirdi. Bu haftalarda takımın başındaki isim, sportif direktörken kendisini birden bire teknik direktörlük koltuğunda bulan 41 yaşındaki Emre Belözoğlu'ydu.

Son Divan Kurulu'nda "Aykut Kocaman ile 1 yıl daha devam etmemiz daha doğru bir karar olabilirdi" diyen Ali Koç, bir sonraki Divan Kurulu'nda da Emre Belözoğlu için benzer itiraflarda bulunabilir. Sezon başında Belözoğlu'nu gönderip, Vitor Pereira'yı getiren Koç, genç hocanın Başakşehir'le ilk kez rakip olarak geldiği Kadıköy'de aldığı galibiyet sonrası yoğun protestoyla karşılaştı.

Fenerbahçe, Ali Koç döneminde sadece 1 kez şampiyonluk şansını matematiksel olarak son haftaya taşıyabildi. Bu süreçte yine takımın başında olan isim Belözoğlu'ydu. Onun yerine gelen Vitor Pereira ise ocak ayı gelmeden kovuldu.

(Sabah)