• 18 Haziran 2021 Cuma 13:44
  • |
  • Son Güncelleme:

Ajax Futbol Direktörü Marc Overmars, Altay Bayındır için İstanbul'a geliyor

İngiltere Premier Lig devi Arsenal'in Andre Onana'ya kanca atmasının ardından Ajax, Kamerunlu kalecinin yerine Altay Bayındır'ı transfer etmek istiyor. Hollanda ekibinin futbol direktörü Marc Overmars, başarılı file bekçisi için İstanbul'a gelip Fenerbahçe'ye resmi teklifini iletecek. Sarı-Lacivertlilerin Altay Bayındır'dan beklediği gelir ise 20 milyon euro. İşte detaylar…

Ajax+Futbol+Direkt%C3%B6r%C3%BC+Marc+Overmars,+Altay+Bay%C4%B1nd%C4%B1r+i%C3%A7in+%C4%B0stanbul%E2%80%99a+geliyor

Sarı-Lacivertliler sezona Altay Bayındır ve Berke Özer ile başlamayı planlıyordu ancak her iki kaleci de Avrupa'dan takımların takibine girdi. Ajax, Altay Bayındır'ı uzun süredir takip ediyordu.

ONANA'NIN YERİNE ALTAY BAYINDIR

Hollanda ekibinin kalecisi Andre Onana'nın doping cezasının 3 ay kısaltılması sonrası Arsenal bu oyuncu için harekete geçti. İngiliz basınına göre Onana'nın transferi her an gerçekleşebilir. Ajax, Kamerunlu file bekçisinin yerini Altay ile doldurmak istiyor.

OVERMARS İSTANBUL'A GELİP TEKLİF YAPACAK

Hollanda ekibinin gözlemcileri, Sarı-Lacivertlilerin başarılı file bekçisi için ayrıntılı bir rapor hazırladı. Yapılan analizler sonucunda Altay, Ajax'ın bir numaralı kaleci adayı haline geldi. EURO 2020'nin ardından Kırmızı-Beyazlıların futbol direktörü Marc Overmars'ın İstanbul'a gelerek 23 yaşındaki kaleci için ilk teklif yapması bekleniyor.

FENERBAHÇE 20 MİLYON EURO BEKLİYOR

Altay Bayındır'ı satmayı düşünmeyen Fenerbahçe Yönetimi'nin bonservis bedelini 20 milyon Euro olarak belirlediği öğrenildi. Sarı Lacivertliler, pazarlıklarda fazla indirim yapmayı da planlamıyor. Ajax tarihindeki en pahalı transfer, geçen ocak ayında West Ham'dan 22.5 milyon Euro'ya alınan forvet Sebastian Haller. Hollanda ekibinin rekor transfere yakın bir rakamı Altay için verip vermeyeceği merakla bekleniyor.

(Fanatik)