• 12 Mayıs 2023 Cuma 00:11
  • |
  • Son Güncelleme:

6 Aslan'a teklif

Sarı-Kırmızılı oyuncuların gösterdiği başarılı performans karşılıksız kalmadı. Avrupa devleri, Kerem Aktürkoğlu, Yunus Akgün, Torreira, Victor Nelsson, Sacha Boey ve Sergio Oliveira için G.Saray yetkilileri ile temasa geçti.

Akşam Spor
ORÇUN ÖZATEŞ
6+Aslan%E2%80%99a+teklif

Şampiyonluk yarışında ezeli rakibi Fenerbahçe'nin 5 puan önünde olan G.Saray, bir yandan da yeni sezon planlamasını devam ediyor. Sarı-Kırmızılı oyuncuların sezon içerisinde gösterdiği başarılı performans karşılıksız kalmadı. Avrupa devleri, Kerem Aktürkoğlu, Yunus Akgün, Lucas Torreira, Victor Nelsson, Sacha Boey ve Sergio Oliveira için G.Saray'ın kapısını çaldı. Yönetim sezon sonunda tüm teklifleri masaya yatıracak. Buradan gelecek sıcak para ile transfer planlaması yapılacak.

BOEY VE NELSSON ÖN PLANDASacha Boey ve Nelsson satılma olasılığı en yüksek olan oyuncular. Boey ile İngiliz ekibi Arsenal ciddi bir şekilde ilgileniyor. Sporting Lizbon, Udinese ve Lyon başarılı sağ bek için devrede. Sezon başında Sevilla, Nelsson için G.Saray'ın kapısını çalmıştı. Ancak yapılan görüşmelerde bir sonuç çıkmamıştı. Juventus, İnter ve Aston Villa, Danimarkalı stoperle yakından ilgileniyor. Nelsson'un serbest kalır maddesi 25 milyon euro.

YURT İÇİ VE YURT DIŞINDAN TEKLİF

Galatasaray'da bu sezon iyi bir performans sergileyen Kerem Aktürkoğlu, İngiliz ve İspanyol ekiplerinin radarında. Sarı-Kırmızılılar'ın sezon başında Arsenal'den 6 milyon euro aldığı Lucas Torreira ile Milan ilgileniyor. Galatasaray'ın genç oyuncusu Yunus Ükgün'e hem yurt içinden hem de yurt dışından gelen teklifler var. Fransız ekibi St. Etienne'in yanı sıra bir İtalyan kulübünün de genç futbolcu için fiyat sorduğu öğrenildi. Porto'dan 3 milyon euro ödenerek transfer edilen Sergio Oliveira da Portekiz ekiplerinin radarında.

GERİ DÖNMEK İSTİYOR

Galatasaray'ın sezon başında Rapid Wien'den bonservisiyle birlikte kadrosuna dahil ettiği Yusuf Demir, eski takımına geri dönmek istiyor. Sarı-Kırmızılılar, yabancı kuralı nedeni ile Yusuf'tan istediği katkıyı alamadı. G.Saray, Rapid Wien'e 6 milyon euro bonservis bedeli ödeyecek. Bu ödeme 4 sezona içerisinde 5 taksitle yapılacak. Yusuf'un G.Saray ile olan sözleşmesi 2026 yılının haziran ayında bitiyor. Görüşmelerin kısa süre içinde sonlandırılması planlanıyor.