Son dakika haberi: Karabağ, Libya, Suriye... Türkiye ve Rusya'dan kritik görüşme

Son Dakika Haberleri..Türkiye ve Rusya arasında kritik bir görüşme gerçekleşti. Başkan Erdoğan ve Putin arasında gerçekleşen görüşmenin ana gündem maddeleri Suriye, Libya ve Karabağ meselesi oldu.

Başkan Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile telefonda görüştü.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Türkiye-Rusya ilişkilerini geliştirecek adımların ele alındığı görüşmede, bölgesel meseleler de değerlendirildi.

Başkan Erdoğan, görüşmede, Dağlık Karabağ'da 11 Ocak Mutabakatı'nı takiben yeniden tesisi için çalışmaların sürdüğü kara ve demir yolu ulaştırma hatlarının daha verimli olması için Türk ve Rus uzmanların Azerbaycanlı muhataplarıyla bir araya gelebileceğini vurguladı.

Ağdam'daki Ortak Merkez'in ateşkesin gözetlenmesi ve denetlenmesi görevini başarıyla icra ettiğini belirten Başkan Erdoğan, ateşkesin korunması için tüm konularda ortak çaba sarf edilmesi gerektiğini aktardı.

Suriye meselesini en kısa sürede çözüme kavuşturmanın ortak menfaat olduğuna değinen Başkan Erdoğan, Libya'da da barış ve istikrar için oluşan fırsatın heba edilmemesi gerektiğine dikkati çekti.

>>>>>>>Diğer sondakika haberleri için tıklayınız
Tüm Siyaset haberleri için tıklayın