MHP lideri Devlet Bahçeli: CHP artık milli güvenlik sorunu

'CHP milli güvenlik tehdidi' MHP lideri Bahçeli: “Kılıçdaroğlu HDP'yle sürdürdüğü yasak ilişkiyi meşrulaştırma arayışına girdi. HDP'yi meşru görmek, PKK'yı muhatap almaktır

MHP lideri Bahçeli, yaptığı yazılı açıklamada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'Kürt sorunu' açıklamalarına tepki gösterdi. Bahçeli, CHP'nin milli güvenlik tehdidine dönüştüğünü belirterek, "HDP'yi meşru organ görmek demek, PKK'yı muhatap almak demektir" dedi. Bahçeli şu açıklamaları yaptı: "Kılıçdaroğlu, olmayan bir sorunu varmış gibi sunarak HDP'yle sürdürdüğü yasak ilişkiyi ve ahlaksız ortaklığı resmileştirme, kaldı ki meşrulaştırma arayışına girmiştir. İP'in kurnazca ve gözcü sıfatıyla dahil olma hevesi uyanık şuur sahibi hiçbir insanımızın dikkatinden kaçmamıştır."

PKK İLE Mİ BULUŞTULAR

"Kemal Kılıçdaroğlu'nun aracılar vasıtasıyla PKK'yla temas kurup kurmadığını, geçtiğimiz ayın son günlerinde Irak'ın kuzeyine giden CHP heyetinin PKK'lılarla görüşüp görüşmediğini yalana ve saptırmaya tevessül etmeden açıklığa kavuşturması ertelenemez zorunluluktur. Kandil'den İmralı'ya kadar adı konulmamış bir müzakere köprüsü kurmuşlardır."

Tüm Siyaset haberleri için tıklayın