MHP lideri Bahçeli: İsrail yaptıklarının bedelini ödemelidir

Bahçeli, 'İsrail yaptıklarının bedelini ödemelidir. Uluslararası Ceza Mahkemesi, zulmün hesabını İsrail devletinden sormak mecburiyetindedir' dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İsrail'in Ramazan ayında Doğu Kudüs ve Batı Şeria'da terör estirdiğini, uluslararası toplumun gözü önünde insanlık suçu işlendiğini belirterek, "İsrail yaptıklarının bedelini ödemelidir. Uluslararası Ceza Mahkemesi, zulmün hesabını İsrail devletinden sormak mecburiyetindedir" dedi. Bahçeli, "Arap Ligi başta olmak üzere, Avrupa Birliği'nden ABD'ye kadar birçok ülke ve çevreden cılız kınama mesajlarından başka müessir ve müdahaleci hiçbir tepki de görülmemiştir. Bu kapsamda uluslararası kamuoyunun trajik gelişmeler karşısındaki tutumu ve suskunluğu kaygı verici niteliktedir. BMGK'nın acil toplanma kararı yeni bir oyalama sürecini başlatmamalıdır. İslam İşbirliği Teşkilatı'yla Arap Ligi'nin somut ve caydırıcı adımlar atması, Filistin'in kanayan yarasını pansuman tedavilerle geçiştirmekten uzak durması yegane öncelik olmalıdır" diye konuştu.

ANAYASA ÖNERİSİ ERDOĞAN'A SUNULDU

MHP lideri Bahçeli yaptığı yazılı açıklamada 100 maddeden oluşan anayasa taslağını Başkan Erdoğan'a sunduklarını söyledi. Bahçeli, eleştirilere de "Değerli ve saygın anayasa çalışmamızın bütününe nüfuz etmeden karalamak, kötü göstermek art niyetliliktir" diyerek tepki gösterdi.

Tüm Siyaset haberleri için tıklayın