MHP Genel Başkanı Bahçeli'den İngiliz elçiye tepki: Parmak sallayanın parmağını kırarız

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi'nin “Erdoğan'ın günleri sayılı, kansız bir geçiş dönemine gidiyoruz” dediği yönündeki haberine sert tepki gösterdi.

MHP Genel Başkanı Bahçeli'den İngiliz elçiye tepki: Parmak sallayanın parmağını kırarız

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Yunan gazetesi Estia'nın, İngiltere'nin Atina, Lefkoşa ve Ankara büyükelçilerinin Yunan siyaset ve medya temsilcileriyle bir araya geldiği ve Ankara Büyükelçisi'nin "Erdoğan'ın günleri sayılı, kansız bir geçiş dönemine gidiyoruz" dediği yönündeki haberine sert tepki gösterdi. Bahçeli, AKŞAM'ın Türkiye gündemine taşıdığı haberle ilgili olarak şunları söyledi: "Böyle bir sorumsuz açıklama yapılmışsa, büyükelçinin gözünün yaşına bakılmadan istenmeyen adam ilan edilmesi hem diplomasinin teamülü hem de milli onurun gereğidir. Türkiye çadır devleti, İngiltere'nin sömürgesi değildir. Bize parmak sallayanların parmağını kırarız, kumpas hazırlayanların tezgahını başlarına geçiririz, bedelse de öderiz, ama vatanı ve demokrasimizi ölüme terk etmeyiz."

KAVALA SOROS'ÇU

Bahçeli, Kemal Kılıçdaroğlu'nun her fırsatta Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş'ın tutukluluklarını gündeme getirmesini de, "Kavala Sorosçudur, Demirtaş teröristtir... Teröristlerin yeri de demir parmaklıkların arkasıdır" sözleriyle eleştirdi.

Tüm Siyaset haberleri için tıklayın