Başkan Erdoğan'dan Afrika çıkarması

Başkan Erdoğan'dan Batı Afrika çıkarması: Nijerya, Türk SİHA'larına talip. Başkan Erdoğan; Angola, Nijerya ve Togo'yu kapsayan 4 günlük Afrika turuna çıkıyor.

Başkan Erdoğan'dan Afrika çıkarması

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, 4 günlük Angola, Togo ve Nijerya turuna pazar günü başlayacak. Erdoğan'ın ziyareti öncesi, Nijerya'nın Zamfara Eyaleti Valisi Bello Matawalle, bir Türk şirketinden SİHA tedarik edeceklerini duyurdu. aksam.com.tr'nin Nijerya merkezli Humangle'dan aktardığına göre, Kuzeybatı Nijerya'daki Zamfara Eyaleti Valisi Bello Matawalle, eyalette faaliyet gösteren teröristlerle mücadeleye yardımcı olmak için SİHA alınacağını açıkladı. Vali, Başkan Erdoğan'ın Nijerya'yı ziyaret edeceği ve Cumhurbaşkanı Muhammadu Buhari ile görüşeceğini belirterek tedariğin burada netleşeceğini söyledi. Erdoğan'ın Afrika ziyareti, İstanbul'da düzenlenecek Türkiye-Afrika III. Ekonomi ve İş Forumu ve Üçüncü Türkiye-Afrika Ortaklık Zirvesi öncesi büyük önem taşıyor.

İKİ ÜLKENİN TEMSİLCİLERİNİ AĞIRLADI

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Endonezya Dışişleri Bakanı Retno Lestari Priansari Marsudi ve Tacikistan Meclis Başkanı Mahmadtoir Zokirzoda'yı Çankaya Köşkü'nde kabul etti.

Tüm Siyaset haberleri için tıklayın