Başkan Erdoğan: Yüz yüze eğitimin ikamesi olmaz

'Yüz yüze eğitim için kararlıyız' Başkan Erdoğan, aşılarla ilgili bilimsel veriler ışığında yeniden yüz yüze eğitime geçildiğini belirtti. Başkan Erdoğan Sultanahmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde yeni eğitim öğretim yılını başlattı. Erdoğan, “Hastalığın seyrini yakından izliyoruz, izleyeceğiz. Yüz yüze eğitimi devam ettirmekte kararlıyız” dedi.

Başkan Erdoğan: Yüz yüze eğitimin ikamesi olmaz

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Sultanahmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Programı'na katıldı. Başkan Erdoğan, "Hastalığın seyrini yakından izliyoruz, izleyeceğiz. Yüz yüze eğitimi devam ettirmekte kararlıyız" dedi. Başkan Erdoğan şu açıklamaları yaptı:

EBA GERİDE KALDI

"Salgını kontrol altına almak için hemen her ülke sokağa çıkma yasağı dahil çok sert tedbirlere başvurdu. Türkiye olarak biz de virüsün öldürücü etkisinin yüksekliği sebebiyle geçtiğimiz dönemde ihtiyatlı davranmak zorunda kaldık. Bilim Kurulumuzun tavsiyeleri doğrultusunda salgının seyrine göre kimi zaman okullarımızı açarak ancak daha çok EBA üzerinden gerçekleştirdiğimiz uzaktan eğitim ile bu dönemi geride bıraktık."

Başkan Erdoğan, Sultanahmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Programı'na katıldı.

Sultanahmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde yeni eğitim yılı törenine katılan Erdoğan ilk ders zilini çaldı, tahtaya "Oku, düşün, uygula, neticelendir" yazdı.

ALT YAPIYI HAZIRLADIK

"Özellikle aşının etkinliğine dair bilimsel verilerin açıklanması, yüz yüze eğitim konusunda bizi daha çok cesaretlendirdi. Hazırlık sürecinde bilim insanlarımızın yanı sıra eğitimin tüm paydaşlarının fikrine başvurduk. Milli Eğitim Bakanlığımız ve Sağlık Bakanlığımız, okullarda alınması gereken önlemleri, yapılması gerekenleri birlikte belirledi. Hijyen, temizlik malzemeleri ve maske tedarikini sağlayarak velilerimizin çocuklarını güvenle okula gönderebileceği bir altyapıyı sağladık."

AŞI EN ÖNEMLİ SİLAH

"Tüm velilerimizin ve çocuklarımızın özellikle müsterih olmasını istiyorum. Bu vesileyle bir kez daha sırası gelmiş tüm vatandaşlarımı en başta da eğitim camiamızı ve velilerimizi aşılarını olmaya davet ediyorum. Devlet olarak, bu hususta asla zorlayıcı yollara başvurmak istemiyoruz. Ancak salgına karşı en etkili koruyucu silahımız olan aşı imkanını da değerlendirmemiz şarttır."

OECD'DE MATEMATİK FEN BİRİNCİSİYİZ

Başkan Erdoğan sosyal medyada yaptığı paylaşımda, "OECD verilerine göre, okuma becerileri alanında puanını en çok artıran ikinci ülke, matematik ve fen okuryazarlığı alanlarında puan artırmada da birinci ülkeyiz" dedi.

ERDOĞAN'IN KİTABI RAFLARDA

Başkan Erdoğan'ın kaleme aldığı 'Daha Adil Bir Dünya Mümkün' isimli kitap raflarda yerini aldı. Turkuvaz Kitap tarafından 1. Hamur kağıda 14x21 boyutlarında basılan kitap, 216 sayfadan oluşuyor.

HİJYENE VE MESAFEYE DİKKAT

Başkan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, yeni eğitim-öğretim yılında öğrencilere başarılar diledi. Erdoğan, Twitter paylaşımında, "Sevgili çocuklar; uzun bir aradan sonra bugün okul koridorları sizlerin neşeli seslerinizle tekrar çınlıyor. Ders başı yapan tüm yavrularımıza başarılar diliyorum. İnanıyorum, sizler maske, mesafe ve hijyen şartlarına uyarak büyüklere de örnek olacaksınız" ifadelerine yer verdi.

MUSEVİLERİN BAYRAMINI KUTLADI

Başkan Erdoğan, Musevi vatandaşların Roş Aşana Bayramı'nı tebrik mesajı yayınladı. Erdoğan, "Din, dil, ırk, köken ayrımı gözetmeden, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının tamamının huzur, emniyet ve barış içinde hayatlarını sürdürmeleri asli önceliklerimizdendir" dedi.

Tüm Siyaset haberleri için tıklayın