Başkan Erdoğan, Stoltenberg'in elini 'korona' diyerek sıkmadı

Başkan Erdoğan, Stoltenberg'in elini 'korona' diyerek sıkmadı
Son Güncelleme:

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Belçika'nın başkenti Brüksel'de NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'i kabul etti. Toplantının ardından Stoltenberg'in Başkan Erdoğan ile el sıkışmak için hamle yapması ve tam bu esnada, Başkan Erdoğan'ın da elini geri çekerek 'korona' demesi salondakileri ve Stoltenberg'i gülümsetti.

AA

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, tüm dünyada hızla yayılan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) konusundaki hassasiyetini Belçika'ya gerçekleştirdiği ziyarette de gösterdi.

AA'nın aktardığı habere göre, günübirlik çalışma ziyaret kapsamında Belçika'nın başkenti Brüksel'e gelen Başkan Erdoğan'ın, kendisini İstanbul'dan uğurlayanlar ile Brüksel'de uçaktan inişinde karşılayanlarla tokalaşmaması ve elini göğsüne götürerek selamlaması dikkati çekti.

Brüksel'deki programı kapsamında geldiği Türkiye'nin Avrupa Birliği Daimi Temsilciliğinde kendisini karşılayan Türk vatandaşlarına hitap eden Başkan Erdoğan, vatandaşları Kovid-19'a karşı uyarmıştı.

Erdoğan, şu ifadeleri kullanmıştı:

"Ellerin yıkanmasından tutunuz, birbirinizle öpüşmeye varıncaya kadar dikkatli olacağız. Bakın dünyanın değişik ülkelerinde görüyorsunuz. Güya Batı ülkeleri ama yüzlerce insan ölüyor, dikkat edeceğiz. Bir an önce tüm insanlık bu beladan, vebadan kurtulur inşallah. Aman tedbiri unutmayalım."

Başkan Erdoğan, konuşmasının ardından NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'i kabul etti. Kabulün ardından düzenlenen ortak basın toplantısının sonunda Erdoğan ile Stoltenberg'in tokalaşmaması dikkati çekti.

Toplantının sonunda Başkan Erdoğan'ın, tokalaşma yerine elini göğsüne götürerek "Korona" demesi üzerine Stoltenberg de elini göğsüne götürerek karşılık verdi.

İşte kameralar yansıyan o anlar...

Tüm Siyaset haberleri için tıklayın