Bakan Dönmez'den Kılıçdaroğlu'nu terletecek soru! 'O gece ışıkları neden açmadınız?'

Enerji fiyatlarındaki küresel dalgalanmayı siyasi ranta dönüştürmeyi amaçlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, elektriği kesildiği için gaz lambasında yaptığı açıklama tiyatro çıktı. Kılıçdaroğlu'nun, gaz lambasında açıklama yaptığı gün elektriğinin kesik olmadığı belirlendi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, konu üzerine Kılıçdaroğlu'na, 'O gün evde elektrikler olduğu halde ışıkları neden açmadınız?' sorusunu yöneltti.

Bakan Dönmez'den Kılıçdaroğlu'nu terletecek soru! 'O gece ışıkları neden açmadınız"'

AKSAM.COM.TR

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun elektrik faturasını ödemeyerek halkı kışkırtmaya çalışmasına yönelik tartışmalar sürüyor. Kılıçdaroğlu'nun, evinin elektriklerinin kesik olduğunu öne sürerek gaz lambasında yaptığı açıklama ve elektriği kesik aileyi ziyaret etmesinin kurgu olduğu tespit edildi.

MEĞER ELEKTRİKLER KESİK DEĞİLMİŞ

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Twitter hesabından yaptığı açıklamada Kılıçdaroğlu'na atıfta bulunarak, "O gece elektrikler gerçekten kesik miydi? Kendinizi yine isteyerek ve bilerek karanlığa mı gömdünüz?" ifadelerini kullandı.

Yapılan incelemeler sonucu Kılıçdaroğlu'nun gaz lambasında açıklama yaptığı gün evinde elektriklerin kesik olmadığını belirten Fatih Dönmez, Kılıçdaroğlu'na "O gün o evde elektrikler olduğu halde ışıkları neden açmadınız?" sorusunu yöneltti.

AİLE ZİYARETİ DE SAHTE ÇIKTI

Eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile birlikte Ankara'da dört aydır evinde elektrik olmadığı öne sürülen bir aileyi ziyaret eden Kemal Kılıçdaroğlu'nun, bu ziyaretinin de gerçeği yansıtmadığı öğrenildi.

Bakan Dönmez, "Dün gittiğiniz evde yapılan tespitler ve abonelik kayıtlarına göre ilgili abonenin 23.04.2022 itibariyle borcundan dolayı elektriğinin kesik olmadığı tespit edilmiştir." diyerek Kılıçdaroğlu'nun yalanını ortaya çıkardı.

KEÇİÖREN KAYMAKAMLIĞI'NDAN AÇIKLAMA

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ziyaret ettiği ve 4 aydır elektriği kesik olduğu iddia edilen konutla ilgili Keçiören Kaymakamlığı açıklamada bulundu.

Kaymakamlıktan yapılan yazılı açıklamada, Güllü K. isimli kişiyle ilgili olarak yapılan araştırmada, vatandaşın ikametgahının elektriğinin iddia edildiği şekliyle 4 aydır kesik olmadığı, borcu nedeniyle dağıtıcı şirket tarafından 31.03.2022 tarihinde elektriğin kesildiği, beş gün sonra 05.04.2022 tarihinde ödemenin yapılması üzerine elektriğinin açıldığı belirtildi.

Güllü K. isimli kişiye 2021 yılında 2 kez yaptığı pandemi yardımı başvurusu ile ilgili olarak 2 kez pandemi desteği yapıldığını belirten Keçiören Kaymakamlığı, aynı kişiye 2022 Şubat ayında doğalgaz yardımı başvurusu neticesinde de 381 TL destek sağlandığı ifade ederek, şu ifadelere yer verdi:

"Ailenin, bugüne kadar pandemi ve doğalgaz yardımı dışında Kaymakamlığımıza herhangi bir başvurusu olmadığı anlaşılmış olup, ihtiyaç sahibi bütün vatandaşlarımıza başvuru yapmaları halinde kira, gıda, fatura, giyim, eğitim, barınma gibi temel ihtiyaçlar başta olmak üzere her türlü destek sağlanmaktadır."

Tüm Siyaset haberleri için tıklayın