AK Parti Milletvekili Şentürk'ten yalan terörüne tepki... TÜGVA gerçeklerini bir bir anlattı

AK Parti İstanbul Milletvekili Hulusi Şentürk, son dönemlerde Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) için yürütülen karalama kampanyasına tepki göstererek konuyla ilgili TBMM'de açıklamalarda bulundu.

AK Parti Milletvekili Şentürk'ten yalan terörüne tepki... TÜGVA gerçeklerini bir bir anlattı

AK Parti İstanbul Milletvekili Hulusi Şentürk, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) için yürütülen karalama kampanyası ve HDP'nin verdiği araştırma önergesiyle ilgili Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) açıklamalarda bulundu.

Ekrem İmamoğlu'nun İBB Başkanlığı döneminde Beylikdüzü'nde yapılan 5 bin metrekarelik yerleşkenin çeşitli derneklere tahsis edildiğini ancak iş TÜGVA'ya gelince kıyametin koparıldığını belirten Şentürk, şu ifadeleri kullandı:

"Son zamanlarda büyük bir yalan rüzgarı estiriliyor, faşist Goebbels'in günümüzdeki gölgesi hala varlığını sürdürüyor. Bir olayın yalan olduğu ortaya çıkarıldığında bir başka yalan sürülerek üstü örtülmeye çalışılıyor."
"İşte TÜGVA ve benzeri vakıflarla ilgili son dönemde Goebbels mantığı kampanyasıyla karşı karşıyayız. T3 vakfı ile para aldı iddialar mahkemeye taşındı, ancak yalan ortaya çıktı. TÜGVA ile ilgili de yalan ortaya attınız mahkeme bunu yalanladı. Heybeliada'daki TÜGVA ile ilgili yürütülen yalan kampanyası sonrası bu operasyonun başındaki kişinin İBB'den 30 milyon liralık ihale aldığı ortaya çıkması manidar. TÜGVA başkanının açıklamalarının bir kısmını silip yine çarpıtma yapılıyor."
Tüm Siyaset haberleri için tıklayın