5 Oscar'lı aşk klasiği 'Doktor Jivago' Kundura Sinema'da!

Kundura Sinema, yılın ilk gösterimini beyaz perdenin unutulmaz aşk filmlerinden 5 Oscar'lı 'Doctor Zhivago' (Doktor Jivago) ile yapıyor. David Lean'in yönettiği 1965 yapımı klasik, 4K çözünürlüğündeki restore kopyasıyla Türkiye'de ilk kez 13 Şubat Pazar günü Kundura Sinema'da seyirciyle buluşuyor.

5 Oscar'lı aşk klasiği 'Doktor Jivago' Kundura Sinema'da!

"Sevgililer Günü"nü sinema ile taçlandırmak isteyenler için, 5 dalda Oscar kazanan görkemli aşk filmlerinden "Doctor Zhivago" (Doktor Jivago) beyaz perdeye geliyor. 1965 yapımı klasik, 50. yılına özel yenilenmiş kopyası ile Türkiye'de ilk kez, 13 Şubat Pazar günü saat 17:00'de Kundura Sinema'da seyirciyle buluşacak.

Film, Rusya'da 1917 Bolşevik İhtilali'nin hemen sonrasında yaşanan iç savaş döneminde geçiyor. Şair ve doktor Yuri Jivago ve bir devrim lideriyle evli olan Lara arasındaki imkansız âşkı odağına alarak ihtilalinin gölgesinde yaşanan hayatları anlatan Doktor Jivago, dönemin politik dinamiklerine ve Moskova'nın sahne olduğu toplumsal karışıklığa da tanık oluyor.

Rus edebiyatının büyük şairi Boris Pasternak'ın Nobel Ödüllü aynı adlı romanından uyarlanan film; Oscarlı görüntüleri, kostüm tasarımı ve sanat yönetimi kadar Oscar, Altın Küre ve Grammy ödüllerini toplamış Maurice Jarre imzalı müzikleriyle de sinema tarihinin başyapıtları arasında sayılıyor. Uluslararası bir yıldıza dönüştürdüğü Mısırlı aktör Omar Sharif başta olmak üzere Julie Christie, Geraldine Chaplin, Rod Steiger, Alec Guinness, Klaus Kinski'yi buluşturan rüya kadrosuyla da görkemini çoğaltan film, İngiliz Film Enstitüsü tarafından 'Tüm zamanların en büyük 27. filmi' olarak gösterilmişti.

13 Şubat Pazar günü saat 17:00'de Kundura Sinema'da gösterilecek "Doktor Jivago" için sınırlı sayıda biletler beykozkundura.com adresinden temin edilebilecek.

  • Doktor Jivago
  • 5 oscarlı aşk filmi
  • sevgililer gününde izlenecek filmler
  • Doctor Zhivago 50 yılına özel beyaz perdede
Tüm Sinema haberleri için tıklayın