Para, çöküş, fikir! İş dünyası üzerine en iyi 3 film

Tüm dünya, bir yandan karantina diğer yandan pandemi sürecinin iyiden iyiye tetiklediği sorunlarla yüz yüze. Bu stresli günlerde iş dünyasının dinamiklerini ortaya çıkaran filmler bakış açımıza yön verebilir. İş dünyasında krizlere yakın plan yaklaşan en iyi 3 filmi sizler için listeledik.

Para, çöküş, fikir! İş dünyası üzerine en iyi 3 film

aksam.com.tr

Belgin özdemir

İş hayatına ilişkin krizler her daim dünyayı sarsarken, sinema da bu krizlerin işaretlerini ve bireysel adımları konu olarak seçmiştir çoğu kez. Krizleri detaylandıran ve iş dünyasında sorunlarla baş etmeye çalışan insan hikayelerini konu eden 3 filmi seçtik.

The Big Short (2015)

Michael Lewis'in aynı adlı kitabından uyarlanan ve En İyi Uyarlama Senaryo Oscar'ını kazanan The Big Short , krizin geldiğini gören ve ona karşı bahse giren bazı isimlerin izini süren, mutsuz bir sonla fokurdayan bir komedi. Bir uçurumun kenarından uçuruma atılan; kızgın ve çılgın bir atılım gibi hissettiren filmde Brad Pitt, Christian Bale, Steve Carell ve Ryan Gosling rol alıyor.

The Measure of a Man (2015)

Orta yaşlı bir adamın varlığı, işinden çıkarıldıktan sonra güvencesiz hale gelir. Kişisel ilkeler ve modern istihdamın zulmüne ve yaşam mücadelesine rahatsız edici bir bakış sunuyor film. Cannes galasında beş dakika ayakta alkışlanan ve hem orada hem de Cesar Ödülleri'nde en iyi erkek oyuncu ödülünü kazanan Vincent Lindon, çok parlak ve özel bir oyunculuk sergiliyor.

The Company Men (2011)

İşsizliğin mali krizden ortaya çıkan kişisel etkisi hakkında şimdiye kadar en çok incelenen drama olan The Company Men, denklemin her iki tarafına da odaklanır: İşten çıkaran yöneticiler ve küçülen ve uzun süre işsizlikten muzdarip çalışanlar. Ben Affleck, Chris Cooper, Kevin Costner ve Tommy Lee Jones'u içeren güçlü bir oyuncu kadrosundan bahsetmiyoruz bile!

"Gölgesizler" gerçekle düşün, varoluşla hiçliğin arasında uzanan bir film!

Sıradaki "Squid Game" hangisi? 15 iddialı yabancı dizi 2022'nin yeni hiti olabilir!

  • ekonomik kriz ile ilgili filmler
  • sinemada mali kriz
  • film önerisi
  • iş dünyası ve sinema
Tüm Sinema haberleri için tıklayın