'Louis Wain'in Renkli Dünyası' sinemalarda

Oscar adayı Benedict Cumberbatch'in çağının en yetenekli ressamları arasında gösterilen 'Louis Wain'i canlandırdığı 'Louis Wain'in Renkli Dünyası' (The Electrical Life of Louis Wain) adlı film, seyircilerle buluşmaya hazırlanıyor.

'Louis Wain'in Renkli Dünyası' sinemalarda

Akşam.com.tr

Belgin Özdemir

Benedict Cumberbatch'ın oynadığı "Louis Wain'in Renkli Dünyası" (The Electrical Life of Louis Wain) 1800'lerin sonlarından 1930'lara kadar uzanan parlak ama sorunlu bir ruhun gerçek hikayesini anlatıyor.

'Kedilerin Ressamı' olarak dünyanın en ünlü ressamları arasındaki yerini alan Louis Wain'in karmaşık zihnini, değişken servetini, muazzam aşkını ve tüketen kederini seyredeceğiz beyaz perdede. Vincent Van Gogh ile aynı dönemde yaşayan Louis Wain, kaynaklarda Leonardo Da Vinci gibi iki elini kullanarak resim yapan dahi bir sanatçı ve aynı zamanda hasta eşi için her şeyi yapmaya hazır ince ruhlu bir adam olarak belirtiliyor.

Oscar ödüllü yönetmen Taika Waititi ve ünlü müzisyen Nick Cave'in rollerinin de olduğu filmde, Oscar ödüllü oyuncu Olivia Colman da seslendirmen olarak yer alıyor. "Louis Wain'in Renkli Dünyası" 31 Aralık'ta sinemaseverlerle buluşacak.

  • Louis Wainin Renkli Dünyası
  • kedilerin ressamı
  • sinema
Tüm Sinema haberleri için tıklayın