İranlı yönetmen Asghar Farhadi 'A Hero' (Bir Kahraman) için intihal yapmaktan suçlu bulundu

Ünlü yönetmen Asghar Farhadi, eski öğrencisinden 'A Hero' (Bir Kahraman) filmi için fikir intihal yapmaktan suçlu bulundu.

İranlı yönetmen Asghar Farhadi 'A Hero' (Bir Kahraman) için intihal yapmaktan suçlu bulundu

"A Hero" (Bir Kahraman) konseptini eski bir sinema öğrencisinden alan Oscar ödüllü yönetmen Asghar Farhadi için verilecek cezayı şimdi ikinci bir yargıç belirleyecek.

Asghar Farhadi'nin "A Hero" (Bir Kahraman) filminin fikrini kendi belgeselinden çaldığını iddia eden eski sinema öğrencisi Azadeh Masihzadeh'in lehinde karar veren İran mahkemesinden bir gün sonra, Oscar ödüllü yönetmen intihalden suçlu bulundu. The Hollywood Reporter, mahkemenin dün Farhadi'nin sahte iddialarla açtığı hakaret davasını kazanan Masihzadeh'in yanında yer aldığını açıkladı.

Karara göre Farhadi, "Kahraman"ın ana fikrini (borçlu olduğu için hapishanede olan ancak izinli olarak çıkan bir adam bir çanta dolusu paraya rastlar ve daha sonra imajını iyileştirmek için yetkililere teslim etmeye karar verir) Masihzadeh'in "All Winners, All Losers" adlı belgeselinden aldı.

Tahran'daki mahkemenin kararı bağlayıcı ve temyiz için uygun değil. Şimdi ikinci bir yargıç, Oscar adayı ünlü yönetmeninin cezasını belirleyecek. Olası cezalar, İran'da Amazon Stüdyoları tarafından piayasaya sürülen filmden elde edilen kazançların Masihzadeh'e verilmesini ve hapis cezasını içeriyor.

Fragmanı yayınlanan Netflix'in yeni Harlan Coben gerilim dizisi "Hold Tight" hakkında bilmeniz gereken her şey

Nisan'da izlenebilecek en iyi 9 yeni dizi önerisi

"Un Homme Qui Dort" (Uyuyan Adam) film incelemesi: Sabır oyununda şansın rolü yoktur!

  • A Hero
  • Bir Kahraman filmi
  • Asghar Farhadi
  • intihal suçlaması
  • İran filmi
Tüm Sinema haberleri için tıklayın