Dünyada bir ilk! 2024'e kadar uzayda yeni film stüdyosu kurulacak

Tom Cruise'un yakında çıkacak uzay filminin ortak yapımcılığını yapan Space Entertainment Enterprise (SEE), uzayda yani sıfır yerçekiminde bir spor arenası ve prodüksiyon stüdyosu başlatmayı planlıyor.

Dünyada bir ilk! 2024'e kadar uzayda yeni film stüdyosu kurulacak

Variety

2024'e kadar uzayda yeni film stüdyosu kurulacak! SEE, Aralık 2024'e kadar bir spor ve eğlence arenasının yanı sıra bir içerik stüdyosu içeren bir uzay istasyonu modülü inşa etme planlarını açıkladı.

SEE-1 adlı modül, film, televizyon, müzik ve spor etkinliklerinin yanı sıra düşük yörünge, mikro yerçekimi ortamında içerik yapmak isteyen sanatçılar ve yapımcılar barındırmayı amaçlıyor. Tesisler, içeriğin geliştirilmesi, üretilmesi, kaydedilmesi, yayınlanması ve canlı yayınlanmasını sağlayacak. SEE, modülde kendi içeriğini ve olaylarını üretmeyi ve üçüncü şahısların kullanımına açmayı amaçlıyor.

Ocak 2022'de Uluslararası Uzay İstasyonu'nun (ISS) ticari bir bileşenini inşa etmek için NASA'nın onayını kazanan Axiom Space, SEE-1'in yapımını üstlenecek. Modül, Axiom'un uzay turizmi de dahil olmak üzere diğer ticari girişimlere de ev sahipliği yapacak olan Axiom Station adlı ticari koluna bağlanacak.

  • uzayda film stüdyosu
  • sinema
  • uzayda eğlence mekanı
Tüm Sinema haberleri için tıklayın