Hafta sonu için 5 farklı ve müthiş gerilim filmi önerisi!

Bir gerilim filmi korkunç, insancıl, heyecan verici, duygusal olabilir ve her türden hikayeyi barındırabilir. Özellikle klişe olmayan, sınırları cesurca aşan, karmaşık ve keskin gerilim filmleri bulmak öyle kolay değil. Hafta sonu için 5 farklı ve müthiş gerilim filmi önerisi haberimizde…

Hafta sonu için 5 farklı ve müthiş gerilim filmi önerisi!

aksam.com.tr

Belgin Özdemir

Klişelerden uzak, koltuğunuzda sizi yavaş yavaş rahatsız edecek, bir an bile gözünüzü kırpmanıza izin vermeyecek gerilim filmlerini keşfetmek çok zor. Hiçbir sinemaseverin kaçırmaması gerektiğini düşündüğümüz farklı 5 gerilim filmini bir araya getirdik.

THE INNOCENTS (2021)

2022'de seyirciyle buluşacak olan bu iddialı gerilim, çocukların tekinsiz güçlerini arkasına alıyor. Tür olarak fantastik gerilime yelken açan "The Innocents" çocukların psişik yeteneklerini ve ailelerin ilgisizliğini, acımasız, yavaş ve olağanüstü oyunculukla sunmayı başarıyor. Çocuklar hakkında aslında hiçbir şey bilmediğinize emin olacaksınız!

THE WAILING (2016)

Neyden korkman gerektiğini bilmemekten daha korkutucu bir şey yok! Karanlık, oldukça kasvetli, birden çok türü karıştıran film, dokusunda çok yerel... 2 saati aşan ürkütücü bir çalışma süresiyle "The Wailing", ilkel Kore mitolojisini görkemli ritüellerle birleştiriyor ve kötülük hakkında içsel bir şeyin izini sürmeyi başarıyor.

GOODNIGHT MOMMY (2014)

Veronika Franz ve Severin Fiala'nın Avusturyalı korku filmi "Goodnight Mommy", travma ve izolasyon üzerine sözler fısıldıyor. Film, kayıp masumiyetin ve ayrılığın boşluğunun dehşetini gözler önüne seriyor. İkiz çocuğun annelerinin düzensiz, değişen davranışlarını fark etmeye başladığı tenha bir Avusturya evinde geçiyor.

BABADOOK (2014)

Bu Avustralya harikası, alçakgönüllü, bağımsız, Hollywood'a ait olmayan, dünya çapındaki sinefillerin hayal gücünü değişmez bir şekilde tutuklayan gerilimi yüksek bir seyirlik. "Babadook" bilinmeyenin ham, uğursuz bir kabulüyle çeşitli duygusal dokuları birbiriyle harmanlıyor ve kederle yakından ilgileniyor.

WHAT EVER HAPPENED TO BABY JANE? (1962)

En parlak zamanlarında Hollywood'un en büyük yıldızları olan iki aktrisin o sırada sönmekte olan kariyerlerini yeniden canlandıran ve bu süreçte yeni bir korku alt türünü doğuran "What Ever Happened to Baby Jane?" genellikle rahatsız edici, bazen ürpertici ve tamamen büyüleyici bir örnek.

  • gerilim filmi
  • en iyi korku filmleri
  • çocukların oynadığı iyi filmler
  • farklı film önerisi
  • hafta sonu film önerisi
Tüm Sinema haberleri için tıklayın