En sportif Hyundai Tucson ortaya çıktı

En sportif Hyundai Tucson ortaya çıktı

Otomobil Haberleri

Hyundai’nin güçlü otomobillerini üreten ve geçtiğimiz yıllarda ilk defa ortaya çıkan “N” bölümü, artık araçların tasarımında da dokunuşlara sahip olacak. Bunu ilk gördüğümüz otomobil Hyundai Tucson N Line olarak karşımıza çıkıyor.

TM Dijital Haber Merkezi

Markaların güçlü otomobillerini üreten departmanlar her zaman kullanıcılar tarafından ilgi oluşturmuştur. Güçlü otomobillere sahip olamayan ya da sahip olmadan onların tasarım detaylarına sahip olmak isteyen kullanıcılar ise her zaman çok daha fazla olmuştur. Hyundai de bu açığı kapatmak için yeni bir donanım seviyesine giriş yapıyor. Spor otomobilleri kadar iyi dış görünüşe sahip bir donanım olacak N Line paketi, Hyundai Tucson ile satışa sunuluyor.

Hyundai Tucson, sadece dış görüntüsünde değişiklik içermiyor. Daha rijit bir şasi, yeni tamponlar ve siyah boyalı jantlar ilk dikkat çeken detaylar. İç tasarımında da değişikliklere sahip olan otomobil, daha gösterişli hale getirilmiş. Hyundai’nin tasarım şefi olan Thomas Buerkle “Bu otomobil içten dışa bazı ince iyileştirmelere sahip. Bu da Hyundai N markasındaki gösterişsiz spor otomobil detaylarına uyum sağlıyor” açıklamasını yaptı.

Aracın dış tasarımında siyah detaylar bolca kullanırken, farların iç kısmı da siyah olarak tasarlanmış. Yeni ızgara, çift egzoz çıkışı gibi detaylar ile dikkat çeken Hyundai Tucson, diğer markalarda olduğu gibi sportif detaylara sahip. İç kısımda karanlık bir iç mekana sahip olan Tucson, nefes alabilen mikrofiber koltuklar, alcantara direksiyon simidi ve kırmızı dikiş detayları ile dikkat çekiyor. Sadece görüntü olarak değişmeyen Tucson’un ön süspansiyonu yüzde 8, arka süspansiyonları ise yüzde 5 daha sert. Elektrikli direksiyon sistemindeki yazılım değişiklikleri ile Hyundai’nin daha iyi direksiyon hissi vaat ettiği otomobilin geliştirmeleri de Almanya’daki teknik merkezde yapıldı.

Tüm Otomobil haberleri için tıklayın