Herkes aynı hatayı yapıyor dikkat! Sahte güneş gözlüğü nasıl anlaşılır?

Göz sağlığını korumak için doğru güneş gözlüğünü kullanmak önemli. Peki, piyasada bu kadar sahte güneş gözlüğü varken gerçeğini nasıl ayırt edeceğiz?

Herkes aynı hatayı yapıyor dikkat! Sahte güneş gözlüğü nasıl anlaşılır"

Güneş gözlüğü satın almak kolay. Çünkü internet sitelerinden mağazalara kadar her yerde güneş gözlüğü satılıyor. Bu durum sahte gözlüklerin sayısını da artırdı. Peki, gözlerimizden olmamak için sahte güneş gözlüğü nasıl anlaşılır? İşte güneş gözlüğü konusunda yapılan hatalar ve uyarılar...

İHA'ya açıklamalarda bulunan Uzman optisyen Bayram Altındağ, internet sitelerinden alınan güneş gözlüklerinin orijinal olmadığını söyledi.

SAHTE GÜNEŞ GÖZLÜĞÜNÜ ANLAMANIN

İnternetten alınan ürünlerin göze ciddi derecede zararları olduğunu belirten Altındağ, sahte güneş gözlüğü için şunları önerdi:

"İnternet sitelerinde satılan gözlüklerin çoğunda ultraviyole özelliği yoktur, boyama cam gibi bir şey.

İnternette alınan ürünlerin göze ciddi derecede zararları var, gözlükte UV400 özelliği olması gerekiyor, ayrı etten bilinen markaların çakmalarına da dikkat edilmeli.

Müşteri bizim mağazalarımızda baktığı ürünleri internette bakarak arada müthiş derecede fiyat farkını görünce insanlar ucuz diye oradan alıyor ama orijinal olduğu anlamına gelmiyor.

Vatandaşlar bildikleri ve güvendikleri yerlerde alsınlar ki sağlıklı bir şekilde gözlüklerini kullanabilsinler. Güneş gözlüğü kullanmanın yaş sınırı yoktur, 7'den 70'e herkes kullanabilirler.

İdeal güneş gözlüğü ortalama 450 TL'den başlar ve kalitesine göre değişir."

Enerji veren 3 vitamin! Hastalık düşmanı

Bayram öncesi sivilceleri yok eden 2 malzemeli maske tarifi

  • sahte güneş gözlüğü
  • güneş gözlüğü
Tüm Mor Papatya haberleri için tıklayın