Google açıkladı! 2021'de en çok aratılan 3 yemek

Google dünyaca ünlü bir arama motoru. 2021'in son günlerini yaşarken Google en çok aratılan yemekler listesini açıkladı. Peki ilk 3'te hangi yemekler var?

Google açıkladı! 2021'de en çok aratılan 3 yemek

Dünya mutfağının en beğenilen ve en çok yapılan tatlarını Google açıkladı. Peki 2021 yılında en çok aratılan ve trenlerde ilk 3'ü kaplayan yemekler hangileri? İşte cevabı...

2021 YILINDA EN ÇOK ARATILAN 3 YEMEK

Birria Tacos: Bu senenin en çok aratılan yemeği Meksika mutfağından! İspanyolca 'birria' terimi, değeri veya niteliği olmayan maddi olmayan şeyleri tanımlamak için kullanılır. Acı biber bazlı keçi eti, sarımsak, kimyon, defne yaprağı ve kekik karışımından yapılan ve düşük ateşte pişirilen geleneksel bir güveç tarifi. Keçi yerine sığır, kuzu veya koyun da kullanılabilir. Soğan, kişniş olmazsa olmazıdır. Genellikle el yapımı mısır ekmeği eşlik eder.

Kızarmış pilav: Uzakdoğu mutfağı bu senenin en çok ilgi duyulan mutfaklarından biri olmuş anlaşıldığı üzere. Bu Endonezya kızarmış pilavı tarifi ise bu senenin en çok aratılan 2. tarifi olmuş.

Feta pasta: Son 3'e heyecanla giriyoruz! Bu senenin 3 numarasında yine bir Tiktok fenomeni var. Bu sene feta pasta o kadar çok aratılmış ki, herkes karbonhidratın kölesi olmuş!

  • 2021 araştırma
  • en çok aratılan 3 yemek
  • yemek
Tüm Mor Papatya haberleri için tıklayın