Akraba ortamında nefret edilen 7 soru

Akraba ortamlarında konuşulan konuların bazıları sinir bozucu bazıları da komedi filmi gibi. Durum böyle olunca yeni jenerasyon akrabaları sosyal medyadan engelliyor. Capslere de konu olan akraba sohbetlerini bir araya getirdik. İşte akraba ortamında nefret edilen 7 soru...

Akraba ortamında nefret edilen 7 soru

AKSAM.COM.TR/MOR PAPATYA

Akraba ortamlarında hedef tahtası olmak her ne kadar sinir bozucu olsa da herkesin mutlaka geçtiği soru bulutları vardır. Büyükler bu ortamları sevse de yeni jenerasyon için zoraki bir tercih diyebiliriz. Peki, gençler neden sosyal medyadan akrabaları engelliyor? Bu sorunun aslında birçok cevabı var. İşte akraba ortamlarında nefret edilen 7 soru...

1. KİLO MU ALDIN SEN?

İnsanlar birbirini ilk gördüğünde nedense konuşacak başka konu yokmuşçasına kilo konusunu muhakkak can havliyle dile getirir. Zayıflasan bir dert, kilo alsan bir dert. "Zayıfladın mı, kilo aldın mı?" sorularının devamı tariflere, hastalıklara ve diyetlere kadar gider.

2. OKUL BİTTİ Mİ?

Akrabaların kafasında kendilerine göre bir sıralama her zaman olur. Yani siz ne kadar kaçarsanız kaçın kafasındaki sıralamayı ya size söyler ya da o sıralamada sizi değerlendirmeye alır.

3. İŞ BULAMADIN MI HÂLÂ?

İş arayan kişi sanki hiç uğraşmıyor ve araştırmıyor gibi tavsiyeler verilir. Herkes en havalı tanıdıklarını söyler ama asla hiçbir işe yaramaz.

4. BEKÂR MISIN, NE ZAMAN EVLENECEKSİN?

Akraba ortamında evlilik muhabbetleri açılmazsa olmaz. Evde bekâr varsa onun ne zaman evleneceğinden kiminle evleneceğine kadar herkese karışma ve yorum yapma hakkı doğar. Özellikle aday varsa muhabbet kaçılası hâle gelir.

5. SANA BİRİNİ DÜŞÜNDÜK, GÖRÜŞMEK İSTER MİSİN?

Akraba ortamlarında bekârsanız bir numaralı hedefsiniz demektir. Mutlaka yakıştırmalar olur ve bunu size söylemek en büyük magazin haberidir.

6. SEVGİLİN VAR MI? YOK MU BİRİ HÂLÂ?

Özellikle çocuklarını yeni evlendiren aileler sevgili olayını mutlaka didikler. Çünkü onların gözünde bekâr olan herkesin sevgilisi vardır. Bu yanlış anlamalar yüzünden birçok akraba sosyal

7. BEBEK VAR MI?

Evlenenlere en çok sorulan soru. Akrabalar için sizin çocuğa hazır olup olmamanız önemli değildir. Çocuk olacak mı, olmuyorsa nedenlerini ve çevresindeki çocuğu olmayanları ona göre size anlatmak için fırsat doğmuştur.

  • akraba
  • akraba ortamında nefret edilen 7 soru
  • akrabalar neden sosyal medyadan engellenir
  • sosyal medya
Tüm Mor Papatya haberleri için tıklayın