Bayram temizliğinde mükemmel 4'lüyü mutlaka kullanın! Evi pırıl pırıl yapıyor

Sirke, limon, doğal sabun ve karbonat bayram temizliğinde doğal ürünlerin başında geliyor. Peki, bu 4'lünün hangisi ne için kullanılır? İşte evde bayram temizliği için 4 doğal ürünle kolay temizliğin püf noktaları…

Bayram temizliğinde mükemmel 4'lüyü mutlaka kullanın! Evi pırıl pırıl yapıyor

AKSAM.COM.TR/MOR PAPATYA

Bayram temizliği için hazırlığa başlayanlar için 4 doğal ürünü bir araya getirdik. Sirke, limon, doğal sabun ve karbonatla tertemiz bir bayrama girebilirsiniz. Peki, bu dörtlüyle nereler temizlenir? İşte bayram temizliğinin püf noktaları...

1.SİRKE

Bayram temizliğinde sirkeden faydalanabilirsiniz. Sirkenin fazlası zarar azı ise temizlik için birebir. Uzmanlar, parkeler ve tezgâh üstü için kullanmayı önermiyor. Çünkü sirke parkelerin parlaklığını götürüyor. İçerdiği asit nedeniyle tezgâha zarar veriyor. Cam ve fayans yüzeyleri için sirkeyi kullanabilirsiniz. Evdeki kapı kollarını da sirkeli suyla silebilirsiniz.

2. LİMON

Çelikleri parlatan limon kötü kokuların da düşmanıdır. Özellikle mikrodalgayı temizlerken ya da bulaşık makinesinde kalan çatal kaşıkların parlaması için limon kullanabilirsiniz.

3.DOĞAL SABUN

Doğal sabunlar da inatçı lekelerin düşmanı. Parkelerinizi doğal sabunlu suyla silebilirsiniz.

4. KARBONAT

Tam bir temizlik malzemesi olan karbonatı bayram temizliğinde mutlaka deneyin. Parkeleri sileceğiniz suya karbonat atarsanız hem temizler hem de çizikleri azaltır. Fırın için de karbonatlı suyla temizleyebilirsiniz. Karbonatla ıslatılmış bir bez duvar lekelerini de temizler.

Yumruklu kişilik testi! Yumruk çeşidine göre nasıl bir insansın?

İbn-i Sina yıllar önce yazmış! Hacamat yerlerine dikkat

  • bayram temizliği
  • temizlik
  • bayram
Tüm Mor Papatya haberleri için tıklayın