Ameliyatsız 10 yıl gençleştiriyor! Fransız askısı nedir?

Ameliyatsız yüz gerdirme ve gençleştirme operasyonları merak ediliyor. Son dönemlerin popüler işlemi olan Fransız askısı merak ediliyor. Peki Fransız askısı nedir? Kalıcılığı ne kadar süredir?

Ameliyatsız 10 yıl gençleştiriyor! Fransız askısı nedir"

Fransız askı işlemi araştırılıyor. Ameliyatsız gençleşmenin formülü olan Fransız askısı yüz bölgesindeki çökmeleri toparlıyor. Peki Fransız askısı nedir? Kalıcılığı ne kadar süredir?

FRANSIZ ASKISI NEDİR?

Fransız askısı son dönemlerde popülerliği artan ameliyatsız yüz germe işlemlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Bu yöntem ile içi polyester, dışı ise cilt dokusuyla uyumlu silikondan yapılmış esnek iplerle cildin gerilmesi sağlanıyor.

Bir adı da Fransız ip askısı olan bu işleme Fransa'da geliştirildiği için 'Fransız askısı' ismi verilmiştir. Bu yöntemde kullanılan ipler sayesinde, yüz bölgesindeki kırışıklıklar ve sarkmalar güvenli bir şekilde giderilebiliyor. Ayrıca Fransız askısında kullanılan malzeme, insan vücuduyla uyumlu olduğu için kısmi yüz felcinde de kullanılabiliyor.

Ameliyatla gerçekleştirilen yüz germe operasyonlarının alternatifi olarak bilinen Fransız askısı işleminin amacı ise yaşlanmanın da etkisiyle yüzde oluşan olumsuzlukları gidermek ve yüzde lifting etkisi oluşturarak genç görünmeyi sağlamaktır.

FRANSIZ ASKISINI KİMLER YAPTIRABİLİR?

Fransız askısı, ameliyat olmadan genç görünmek isteyenler tarafından tercih ediliyor. Özellikle 30'lu yaşlardan itibaren yüz bölgesindeki hyalüronik asit ve kollajen miktarında azalma başlar. Bu ise ciltte kırışıklıklara neden olur. Eğer yeni oluşmaya başlayan kırışıklıklar kontrol altında tutulmazsa yüz bölgesinde derin kırışıklıklar ve sarkma gelişebilir. Bu nedenle Fransız askısı, 30 ila 65 yaş arasındaki hem kadınlar hem de erkekler için uygun bir yöntemdir. Fransız askısı kalıcığı 5-10 sene arasıdır.

  • fransız askısı
  • fransız askısı nedir
  • estetik
Tüm Mor Papatya haberleri için tıklayın