3 maddeye dikkat, asla tüketmeyin! Hamilelikte bebeğin gelişimini engelliyor

Hamilelikte ebeveynlerin en korktuğu şey bebekte zekâ geriliği ve bebeğin vücudunun gelişmemesi. Böyle durumları engellemek için 'Hamileyim, her şeyi yerim.' algısından vazgeçmelisiniz. Aksi taktirde istenmeyen sonuçlara sebep olacaktır. İşte hamilelikte bebeğin gelişimini engelleyen 3 madde...

3 maddeye dikkat, asla tüketmeyin! Hamilelikte bebeğin gelişimini engelliyor

AKSAM.COM.TR/MOR PAPATYA

Hamilelikte besinler bebeğin zekâsından vücuduna kadar etkili oluyor. Bu konuda uzmanlar, en sık tüketilen gıdaların en çok zarar verdiğini belirtiyor. Eğer sağlıklı bir hamilelik geçirmek istiyorsanız ve bebekte zekâ geriliği olmasını istemiyorsanız bu haberimize kulak verin. İşte sağlıklı hamilelik için 3 önemli kural...

1. HAMBURGER, LAHMACUN, ÇİĞKÖFTE: Hamile değilken bile canımızın çok istediği bu hazır gıdaları tüketmek hamileyken çok riskli. Özellikle etlerin iyi pişmiş olması ve hijyen açısından güvenilir olması şart. İyi pişmemiş et toksoplazma, salmonella gibi birçok parazite sebep olur.

2. SUCUK VE SALAM İKİLİSİ: Uzmanlar, hamilelikte sucuk ve salamdan uzak durmayı öneriyor. Bu ürünlerdeki katkı maddeleri kanser riski taşır. Canı isteyenler güvenli bir yerden alıp, yakmadan pişirmeye özen göstermelidir.

3. PİLAV, MAKARNA VE BEYAZ EKMEK: Hamilelikte özellikle beyaz ekmek yerine tam buğday ekmeği tüketmek gerekiyor. Makarna ve pilav ilk aylarda tüketilebilir. Ancak bu üçlü son aylarda tansiyonu yükseltebilir.

Herkesin şifa için araştırdığı uygulama EFT'nin faydaları neler?

Soğan piştiğinde vitaminini kaybeder mi?

  • hamilelik
  • Hamilelikte besinler
  • bebekte zekâ geriliği
  • sağlıklı hamilelik
Tüm Mor Papatya haberleri için tıklayın