Yılmaz Erdoğan oyunu Zafer Çika'ya hediye etti! Demet Akbağ duygulandı

‘Aydınlıkevler' ile tiyatro sahnesine geri dönen Demet Akbağ, Yılmaz Erdoğan'ın oyunu rahmetli eşi Zafer Çika'ya hediye etmesiyle duygu dolu anlar yaşadı.

Yılmaz Erdoğan oyunu Zafer Çika'ya hediye etti! Demet Akbağ duygulandı

Demet Akbağ'ın 15 yıl aradan sonra tiyatro sahnesine döndüğü, Yılmaz Erdoğan'ın yazdığı 'Aydınlıkevler'in galası Maximum UNIQ Hall'da gerçekleşti. Gecede performansıyla ayakta karşılanan Demet Akbağ, Yılmaz Erdoğan'ın oyunu rahmetli eşi Zafer Çika'ya armağan etmesiyle duygu dolu anlar yaşadı. Akbağ, "Zafer sürekli 'Neden beraber bir oyun oynamıyorsunuz. Sen oynamıyorsan yaz kardeşim karım oynasın' derdi. Bu da ona gitsin' diyerek gözleri yaşardı. Akbağ'ın boynunda eşinin kolyesi vardı.

Yılmaz Erdoğan ise, "Biz de tiyatro sahnesini çok özledik. Birisi bana 'Abi 20 yıldır yazmamışsın' dedi. Ben sürekli yazdığım için meğerse oyun yazmamışım' esprisi yaptı.

Çok fazla film yaptığını söyleyen Erdoğan, "Kendi evimize dönmüş gibiyim. Benim yaşamsal hikâyem. İzlediğiniz zaman göreceksiniz' dedi. Kadrosunda Akbağ ile birlikte Salih Bademci, Burak Dakak ve Sinem Ünsal'ın yer aldığı oyunun galasına sanat dünyasından ünlü isimler katıldı.

Tüm Magazin haberleri için tıklayın