Uyanış Büyük Selçuklu'nun Sultan Melikşah'ı Buğra Gülsoy'dan itiraf: O sahnede duygusal olarak çok zorlandım

TRT 1 ekranlarında yayın hayatına başlayan ve büyük ilgiyle takip edilen Uyanış Büyük Selçuklu'nun Sultan Melikşah'ı Buğra Gülsoy, YouTube'da kendisine yöneltilen soruları yanıtladı. Uyanış Selçuklu ile ilgili bir itirafta bulunan Buğra Gülsoy, en çok zorlandığı sahneyi anlattı.

Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde Sultan Melikşah karakteri ile izleyici karşısına çıkan yakışıklı oyuncu Buğra Gülsoy, sosyal medyadan izleyicilerin kendisine yolladığı soruları yanıtladı.

'DUYGUSAL OLARAK ZORLANDIM'

Dizide en çok zorlandığı sahneyi anlatan Gülsoy, çekimlere başladıklarında ilk bölümde e yaşananların kendisine çok ağır geldiğini söyledi. Melikşah’ın babası Sultan Alparslan ile çıktıkları fetih sırasında kendisini göstermeye çalışması, eşi Başulu’nun Ahmet Sencer’i doğururken ölmesi ve babası Alparslan’ın hain bir suikast sonucu ölmesinin üst üste geldiğini hatırlatan Buğra Gülsoy, 'Duygusal olarak çok zorlandım' diyerek sözlerine şöyle devam etti:

'Duygusal yoğunluğu çok fazla ve çok fazla geçişleri olan bir bloktu. Orada çok üzerine çalışmam gerekiyordu. Umarım hakkıyla çıkmıştır. Bir bütün olduk, bir aile olduk. Kostümünden makyajına… Karaktere girdiğiniz zaman ve bu setin içine geldiğiniz zaman, kendinizi çok güvende hissediyorsunuz. Sadece işimi yapmam, oynamam gerekiyor. Çok güzel tarihi işin içinde yer almak'

Üniversitede mimarlık bölümünden mezun olduğunu ifade eden Buğra Gülsoy, 'Oyuncu olmasaydım mimarlığı seçerdim, çünkü diplomam var. Mimarlık mezunuyum, mimarlık okurken, tiyatro yapmaya başlamıştım. Sonrasında tiyatroya geçtim. Aslında mimarlık severek de okuduğum bir meslekti' dedi.

Tüm Magazin haberleri için tıklayın