Türk oyuncular Cannes'da

Türk oyuncular Cannes'da

Magazin Haberleri

16 Mayıs 2019 Perşembe 03:00 | Son Güncelleme:

72. Cannes Film Festivali, görkemli bir törenle açıldı. Kırmızı halıda boy gösteren Dilan Çiçek Deniz ve Meryem Uzerli şıklıklarıyla dikkat çekti. 

Fransa'nın Cannes şehrinde sinema dünyasının en önemli etkinliklerinden biri olarak gösterilen 72. Cannes Film Festivali, başladı. Jüri başkanlığını, 'The Revenant' ve 'Birdman' filmlerinin Oscar ödüllü Meksikalı yönetmeni Alejandro Gonzalez Inarritu'nun üstlendiği etkinliğin açılışı Jim Jarmusch'ın 'The Dead Don't Die' adlı filmiyle yapıldı. Dünyaca ünlü çok sayıda yıldızın katıldığı gecede Türk oyuncular Dilan Çiçek Deniz ve Meryem Uzerli de kırmızı halıda poz verdi. Hakan Yıldırım imzalı bir elbise tercih eden Deniz, kırmızı halıda 800 bin euroluk mücevherleriyle ilgi odağı oldu. Festivalin büyük ödülü "Altın Palmiye" için 21 film yarışıyor. Toplam 4 binden fazla gazetecinin ve 90 ülkeden 2 binden fazla medya kuruluşunun akredite olduğu festival 12 gün sürecek.  

5 MİLYONLUK FOTOĞRAF

Messika Jewellery'nin sahibi ve tasarımcısı Valerie Messika'nın davetlisi olarak festivalin açılış törenine katılan Deniz, 800 bin euro değerindeki (5 milyon 416 bin TL) mücevheriyle dikkat çekti. 80 karat ve 250 adet damla pırlantanın kullanıldığı kolye, küpe ve bilekliği ise badyguard ekibi korudu. Oyuncuyu gölge gibi adım adım takip eden korumalar, yanına kimseyi yaklaştırmadı.

MERYEM UZERLİ DİKKAT ÇEKTİ

Meryem Uzerli kırmızı halıda giydiği taşlı kıyafetle, yabancı basının ilgi odağı oldu. 

Dilan Çiçek Deniz, toplamda 80 karatı bulan, 250 adet damla pırlantadan yapılmış kolye, küpe ve bileklikten oluşan mücevherleri taktı. 

Türk yapımı da yarışacak 

Festivalde TRT’nin ortak yapımcısı olduğu “Burası Cennet Olmalı” filmi de yarışacak. Filistinli sinemacı Elia Süleyman’ın imzasını taşıyan film, Türkiye, Fransa, Almanya ve Kanada ortak yapımı... 

Brad Pitt ve Leonardo DiCaprio'nun oynadığı 'Once Upon A Time In Hollywood' filmi, dikkat çeken filmlerin arasında

‘The Dead Don’t Die’ filmin oyuncuları Chloe Sevigny, Adam Driver, Sara Driver, Bill Murray, Tilda Swinton… 

Onur ödülüne tepki

Festivale damgasını vuran isimlerden biri ırkçı ve kadın düşmanı olmakla suçlanan Fransız oyuncu Alain Delon oldu. Delon’un 'Altın Palmiye Onur Ödülü’nü alacak olmasına ABD’lilerden tepki geldi. Alain Delon’a onur ödülü veren festivale karşı başlatılan imza kampanyada bugüne kadar 18 bin imza toplandı. 

Tüm Magazin haberleri için tıklayın