Son dönemin en çok konuşulan ismi: 7 başlıkta Sitare Akbaş kimdir?

Şarkıcı ve oyuncu Murat Dalkılıç ile olan ilişkisiyle magazin gündemine yerleşen Sitare Akbaş, son dönemin en çok merak edilen isimleri arasında yer alıyor. İsmi anıldığında her ne kadar akla direkt Hande Erçel ile rol aldıkları Sen Çal Kapımı gelse de aslında Akbaş'ın kariyerinde birçok dikkat çekici isim ve proje bulunuyor. Sizler için; Sitare Akbaş'ın kariyerine yakından baktık.

Son dönemin en çok konuşulan ismi: 7 başlıkta Sitare Akbaş kimdir"

Oyuncu Hande Erçel ile yakın arkadaş olan ve onun eski sevgilisi Murat Dalkılıç ile aşk yaşadıkları haberleriyle gündemde olan Sitare Akbaş, son zamanların en çok konuşulan isimleri arasında yer alıyor. Sen Çal Kapımı dizisiyle kendisine oyunculukta yeni bir imaj çizen Akbaş, yeni nesil tarafından bu dizideki rolüyle tanınsa da aslında daha önce birçok unutulmaz projede rol almıştı. Oyunculuk hayatına okul yıllarında başlayan, günümüzün popüler pek çok ismiyle aynı sıraları paylaşan Sitare Akbaş ile ilgili, öğrenince 'gerçekten mi' tepkisin, verip şaşıracağınız bilgileri sizler için listeledik. İşte 7 maddede Sitare Akbaş hakkında bilinmesi gerekenler...

1 - Tam ismi Makbule Sitare'dir. 1988 yılında İstanbul'da dünyaya geldi.

2 - İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nden mezun oldu. Yıldız Kenter'in yetiştirdiği öğrencilerdendir.

3 - Sınıf arkadaşları arasında; Hare Sürel, Funda Eryiğit, Oya Okar, Gümeç Alpay Aslan, Gülnur Gökçe, Salih Bademci, Ahmet Rıfat Şungar ve Ali İl yer alıyordu.

4 - Oyunculuğa henüz öğrenciyken bölüm oyunculuklarıyla başladı.

5 - Şöhreti henüz yeni mezun olduğu zamanlarda rol aldığı Akasya Durağı dizisindeki Zeyno rolüyle elde etti.

6 - Rol aldığı popüler dizilerle tanınsa da aynı zamanda ödüllü bir festival oyuncusudur.

7 - Adana Altın Koza Film Festivali'nde 2020 yılında, Ben Bir Denizim filmindeki Nisan rolüyle ödüle layık görülmüştür.

Tüm Magazin haberleri için tıklayın