Simge Sağın kimdir, kaç yaşında? İbo Show konuğu Simge Sağın aslen nereli, sevgilisi kim?

Simge Sağın, İbo Show'un konukları arasında yerini aldı. Bu hafta birbirinden farklı isimler programda en güzel şarkılarını seslendirecek. Başarılı ismin iki Altın Kelebek Ödülü ve üç Radyo Boğaziçi Müzik Ödülü bulunmaktadır. Lise eğitimini tamamladıktan sonra müzik kariyeri için adım atan Simge Sağın kimdir, kaç yaşında? İbo Show konuğu Simge Sağın aslen nereli, sevgilisi kim?

Simge Sağın kimdir, kaç yaşında" İbo Show konuğu Simge Sağın aslen nereli, sevgilisi kim"

Simge Sağın, İbo Show'un bu akşamki konukları arasında yer alıyor. Miş Miş şarkısıyla büyük bir çıkış yakalayan şarkıcı lise eğitiminden sonra müzik kariyerine yönelmiştir. Bu sebeple babasının teşvikiyle İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı'nda eğitim almıştır. Simge Sağın kimdir, kaç yaşında? İbo Show konuğu Simge Sağın aslen nereli, sevgilisi kim?

SİMGE SAĞIN KİMDİR?

Simge Sağın 8 Ağustos 1981 yılında İstanbul'da doğmuştur. Türk şarkıcı. 2010'ların başında yayımladığı şarkılarla Türk pop müziği sahnesinde yer almaya başlasa da asıl çıkışını 2015'te radyo ve televizyonlarda çok çalınarak liste başı olan "Miş Miş" şarkısı ile gerçekleştirdi.

Simge, liseden sonra müzik eğitimi almak isteyince babasının teşvikiyle İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı'na kaydoldu ve müzik eğitimi aldı. Konservatuvarda öğrenciyken çeşitli pop şarkıcılarına geri vokallik yaptıktan sonra 2011'de Erdem Kınay'ın yapımcılığında Yeni Çıktı adlı bir EP ile çıkış yaptı. İlk çalışması kendisine istediği tanınırlığı sağlayamadı ancak dört yıl sonra yayımladığı "Miş Miş" ile asıl çıkışını yaparak Türkiye'de MusicTopTR Resmî Listesi'nde dört hafta peş peşe bir numarada kaldı. Ardından "Yankı" ve "Ben Bazen" şarkıları aynı listede ilk üçe girerken "Öpücem" şarkısı ise bir numaraya yükseldi. Kendisinin ilk stüdyo albümü Ben Bazen, 2018'de yayımlandı ve içerdiği müzikal çeşitlilik ile müzik eleştirmenlerinden övgü topladı.

Sezen Aksu'dan etkilendiğini belirten Simge, genel anlamda dans-pop şarkıları seslendirdi. 2015 yılından itibaren Türkiye'de radyo ve televizyonlarda dönem dönem en çok çalınan şarkıcı oldu, 2018 yılında ise yılın en çok çalınan ikinci kadın şarkıcısı olarak kayıtlara geçti. Bugüne kadar iki Altın Kelebek Ödülü ve üç Radyo Boğaziçi Müzik Ödülü olmak birçok ödül aldı.

Simge'nin sesi sopranodur.

Simge, 2011 yılında verdiği bir röportajda müzikal tarzından "Biraz Türk müziği namesi olan ve altyapıları modern bir sound. Yani hem batı, hem de doğu sentezi." sözleriyle bahsetti. Ayrıca Sezen Aksu'yu örnek aldığını söyledi.

Ebru Yaşar kimdir, kaç yaşında? Ebru Yaşar aslen nereli, evli mi?

Ersay Üner kimdir, kaç yaşında? İbo Show konuğu Ersay Üner aslen nereli?

Murat Dalgılıç kimdir, kaç yaşında? İbo Show konuğu Murat Dalgılıç nereli, gerçek adı ne?

  • Simge Sağın kimdir
  • Simge Sağın aslen nereli
  • Simge Sağın kaç yaşında
  • Simge Sağın sevgilisi
  • Simge Sağın ibo show
Tüm Magazin haberleri için tıklayın