Shakira hakkında çıkan vergi kaçırma iddialarını kabul etti

Shakira hakkında vergi kaçırma iddiasıyla dava açılmıştı. İspanya'da hakkında 8 yıl 2 ay hapis cezası istenen Shakira, vergi kaçırma iddiasıyla ilgili davada suçlamaları kabul ederek, anlaşma yoluna gitti.

Shakira hakkında çıkan vergi kaçırma iddialarını kabul etti

AA

Dünyaca ünlü Kolombiyalı şarkıcı Shakira, vergi kaçırma suçlamasıyla karşı karşıyaydı. Asıl adı Isabel Mebarak Ripoll olan şarkıcı Shakira, İspanya'da hakkında 8 yıl 2 ay hapis cezası istenen vergi kaçırma iddiasıyla ilgili davada suçlamaları kabul ederek, anlaşma yoluna gitti.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Barselona İl Mahkemesi'nde bugün başlayan davaya gelen Shakira'yı, kalabalık bir basın grubu takip etti. Mahkeme kaynaklarından edinilen bilgilerde, İspanya'da yaşadığı dönemle bağlantılı olarak, 2012 ile 2014 yılları arasında 6 farklı suçla Maliyeden 14,5 milyon avro vergi kaçırmakla suçlanan Shakira'nın, 2,9 milyon avroluk bir cezayı da ödemeyi kabul ederek, anlaştığı bildirildi.

Normal şartlarda, 117 kişinin tanık olarak yazıldığı davanın 12 duruşma olarak sürmesi öngörülüyordu.

Eski Barcelonalı futbolcu Gerard Pique ile birlikte olduğu sırada bir dönem Barselona'da yaşayan Shakira, ülke yasalarına göre 183 günden fazla burada ikamet ettiği için vergi mükellefi olmuştu.

Özgü Namal, Kıvanç Tatlıtuğ, Fahriye Evcen... İşte göçmen olan ünlüler

Savcılık, Shakira'yı, İspanya'da vergi ödemekten kaçınmak için gelirlerini ve varlıklarını İspanyol Vergi Dairesinden gizleyerek, İngiliz Virgin Adaları, Cayman Adaları, Malta, Panama ve Lüksemburg merkezli bir şirket ağına aktarmakla suçlamıştı.

Shakira hakkında savcılık 8 yıl 2 ay hapis ve toplamda 23 milyon avroya yakın para cezası talep ediyordu.

Ebru Şallı son paylaşımıyla hayrete düşürdü! 'Sen de mi Ebru?'

Sen neymişsin Miray Daner... Estetiksiz hali şoke etti

Hiç boş durmuyor! Oğulcan Engin'in kabarık aşk defteri... Hep ünlü kadınlarla aşk yaşamış

  • shakira
  • shakira vergi kaçırma
  • magazin
Tüm Magazin haberleri için tıklayın