Restoranda çekilen görüntüleri reklam amaçlı kullanılmıştı... Ümit Erdim soluğu mahkemede aldı

Son dönemde verdiği kilolar ile dikkatleri üzerine çeken ünlü oyuncu Ümit Erdim'in waffle yemek için gittiği restoranda videosu çekildi. Firma Ümit Erdim'i reklam yüzü olarak kullanırken ünlü oyuncu 'Görüntülerim izinsiz kullanıldı' diyerek savcılığa başvuruda bulundu. Ünlü oyuncu görüntülerini kullanan firma hakkında suç duyurusunda bulundu.

Restoranda çekilen görüntüleri reklam amaçlı kullanılmıştı... Ümit Erdim soluğu mahkemede aldı

DHA

Birçok başarılı projede boy göstermiş olan Ümit Erdim, yaklaşık 4 sene önce gittiği Kayseri'de bir kafede sosyal medyada kullanılmak üzere waffle yerden fotoğraflarını çektirdi. Ancak Erdim, o görüntülerin şehrin havalimanının girişindeki dev billboardda kullanıldığını gördü. Kendisinden izinsiz kullanılan görüntüler için harekete geçen Ümit Erdin, savcılığa suç duyurunda bulundu.

Ünlü oyuncu Ümit Erdim, arkadaşının hatırı için Kayseri'de yeni açılan bir waffle kafenin sosyal medya reklamı için mutfağa girdi, waffle yaptı. Erdim, bu görüntülerin sosyal medya sayfalarında yayınlanması için onay verdi. İddiaya göre işletme sahibi Adnan U. bu görüntüler üzerinde montaj yapıp Kayseri Havalimanı girişindeki dev billboardda izinsiz olarak kullandı. Ümit Erdim'in şikayeti üzerine işletme sahibi Adnan U. hakkında "Özel hayata ilişkin görüntü ve sesleri ifşa etmek" suçundan dava açıldı.

'BENİM DE HABERİM YOKTU'

İstanbul 52. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, şikayetçi Ümit Erdim ve tutuksuz sanık Adnan U. ile avukatları katıldı. Sanık Adnan U., "Annemin bir reklam şirketi var. O billboard şirkete ait. Kendisi videoyu orada yayınlayarak bana sürpriz yapmak istemiş. Benim de haberim yoktu" dedi.

'ŞİKAYETÇİYİM'

Şikayetçi Ümit Erdim ise, "Adnan U. ile ortak arkadaşımız olması sebebiyle tanıştık. Yeni bir kafe açtığı için hayırlı olsun ziyaretine gittik. Kendisine destek olmak amacıyla sosyal medya hesaplarında yayınlanması için bir görüntü çektik. Ancak bu görüntüler Kayseri Havalimanı girişindeki dev bir billboardda benden onay alınmadan kullanılmış. Benden bunun için izin istenmedi. Bu benim esnafa destek vermek amacıyla çektiğim ilk görüntü değil. Ancak böyle bir durumla ilk kez karşılaştım. Sanıktan şikayetçiyim" dedi. Duruşma tanıkların dinlenmesi için ertelendi. Duruşma çıkışında basın mensuplarının soruları yanıtlayan Ümit Erdim, "Dava 4 yıldır devam ediyor. Daha da devam edecek" dedi.

Tüm Magazin haberleri için tıklayın