Rasim Öztekin'in eşi Esra Kazancıbaşı'ndan Demet Akbağ'a dikkat çeken cevap

Usta oyuncu Rasim Öztekin, geçtiğimiz günlerde geçirdiği kalp krizi sonucu kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Öztekin'in vefatı Türkiye'yi yasa boğarken Demet Akbağ, 'Kalbi zaten problemliydi. Covid-19 endişesiyle olması gereken bir ameliyatı da galiba ihmal etmiş' demişti. Rasim Öztekin'in eşi Esra Kazancıbaşı'ndan konuyla ilgili açıklama geldi. Esra Kazancıbaşı, 'Medyada yer alan asılsız bazı haberlerin aksine en son 30 Ocak'ta kalp kontrolünden geçmişti' dedi.

Rasim Öztekin'in eşi Esra Kazancıbaşı'ndan Demet Akbağ'a dikkat çeken cevap

Türk tiyatro, dizi ve sinemanın usta isimlerinden olan Rasim Öztekin, kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Geçtiğimiz günlerde toprağa verilen Rasim Öztekin hakkında yakın arkadaşı Demet Akbağ, 'Çok kötü bir gün geçirdim, çok ağladım. O yüzden söylenecek bir şey yok. Çok genç kaybettik Rasimciğimi. Çok üzgünüz hepimiz. Kalbi zaten problemliydi. Bir de Covid-19 sebebiyle olması gereken bir ameliyatı da galiba ihmal etmiş. Kalp krizi, aramızdan aldı onu' demişti.

Rasim Öztekin'in eşi Esra Kazancıbaşı Öztekin, Demet Akbağ'a cevap niteliğinde şu ifadeleri kullandı:

Her yaştan, her kesimden insanın 'ağabey' diye hitap ettiği eşim Rasim Öztekin, mizahın, toplumsal hoşgörünün ve saygının sembolü olduğu kadar, pandemi döneminde de sağlık kontrollerini asla aksatmayarak örnek davranış sergileyen hastalardan biriydi. Bu konuda ortaya atılan asılsız iddiaların, onu seven, rol modeli olarak gören milyonlarca hayranına sağlık konusunda yanlış örnek teşkil edebileceğinin kaygısıyla bu bilgilendirmeyi kardiyoloji doktorunun açıklamalarıyla birlikte yapma gereği duydum.

Medyada yer alan asılsız bazı haberlerin aksine en son 30 Ocak'ta kalp kontrolünden geçmişti. Kan-idrar testlerinin, elektro ve EKO çekiminin yanı sıra kalp pil kontrolü de yapılmıştı. Yine geçtiğimiz Haziran ayında geçirdiği önemli ritim bozukluğunun tedavisi için kalbine şok tedavisi uygulanmıştı.'

Rasim Öztekin'in doktoru Prof. Dr. İzzet Erdinler'in bu konuyla ilgili açıklamasını da paylaştı:

"Sevgili hastam Rasim Öztekin'i ilk kez 2009 yılında kalp yetersizliği ve zatürre nedeni ile Siyami Ersek Hastanesi'nde gördüm. Kalp yetersizliği için ilaç tedavisine ek olarak üç telli Biventriküler ICD takıldı. Son bir yılda ritim bozukluğu için ilaç ve şok tedavisi uygulanmış, kontrolleri düzenli olarak yapılmıştır. Mart 2020'den sonra iki kez kontrolü yapılmıştır. Son kontrolünde yeni olumsuz bulgu gözlenmemişti. Beş yıl önce yapılan anjiografide kritik darlık saptanmamıştı, ancak kendisine kontrol amaçlı anjiografi yapılması planlanıyordu."

Tüm Magazin haberleri için tıklayın